Koşullu koplayıp yapıştırma

IYI GUNLER ARKADASLAR!

BENIM KENDI CAPIMDA YAPMAK ISTEDIGIM BIRTAKIM CALISMALARIM VAR AMA VB BILGIMIN EKSIKLIGINDEN DOLAYI CALISMALARIMI BIR TURLU SONLANDIRAMADIM.

SIZE EKTE GONDERDIGIM EXCEL DOSYASI ICERISINDE YAPMAK ISTEDIGIM KOÞULLU KOPYALAYIP YAPIÞTIRMA KONUSUNDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Makro ile nasıl olur bilmem ama formül ile yapmaya çalıştım.

MACROYLA KOPYALAYIP YAPIÞTIRMA

SEVGILI ZERIGE!

ILGIN ICIN COK TESEKKUR EDERIM.

ANCAK BENIM YAPMAK ISTEDIGIM ORNEKTE, MOD RAKAMI DEGISTIGINDE ISTENILEN YERE KOPYALAYIP YAPISTIRMA YAPARKEN, BIR ONCEKI YAPISTIRILAN BOLGENIN SILINMEMESINI ISTIYORUM. YANI, B8 HUCRESI 2 OLDUGUNDA C8-C11 HUCRELERINDEKI DEGERLERI G8-G11'E YAZMASINDAN 1 DAKIKA SONRA B8 HUCRESI 3 OLDUGUNDA C8-C11 HUCRELERINDEKI DEGERLERI H8-H11'E YAZMASINI ANCAK BU ARADA G8-G11 ARASINDAKI DEGERLERIN SILINMEMESINI ISTIYORUM. CUNKU BENIM ESAS YAPMAK ISTEDIGIM PROJEDE VERILERI INTERNETTEN ALACAGIM ICIN BIR ONCEKI DEGERLERIN DE SILINMEMESINI ISTIYORUM.

BU SEBEPTEN BU ORNEGIN FORMULLE DEGILDE ANCAK MACRO ILE YAPILACAGINI TAHMIN EDIYORUM.

BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ, COK SEVINIRIM.

SAYGILARIMLA,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Start_timer isimli kodunuzu aşağıdaki ile değiştirerek deneyin.

[vb:1:1b3b6797f6]Sub Start_Timer()
RunWhen = Now + TimeSerial(0, 0, CRunIntervalSeconds)
Application.OnTime earliesttime:=RunWhen, procedure:=CRunWhat, Schedule:=True
For a = 8 To 11
If [b8] = 0 Then c = 10
Cells(a, [b8] + 5 + c) = Cells(a, 3)
c = 0
Next
End Sub[/vb:1:1b3b6797f6]

TEÞEKKÜRLER VE HATA MESAJI

SEVGILI leventm!

SANA ÇOK TEÞEKKÜR EDERİM. ÇOK UZUN SÜREDİR ÜZERİNDE UÐRAÞTIÐIM VE DE YAPAMADIÐIM BİR KONUYU ÇOK KISA ZAMANDA HALLETMİÞSİN. BUNUN İÇİN SENİ HEM TEBRİK EDERİM HEM DE TEÞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.

YANLIZ BU Ã?RNEKTEKİ PROGRAM ÇALIÞTIRDIKTAN SONRA SÜREKLİ AYNI EXCEL DOSYASI AÇIK OLUNCA PROGRAM ÇALIÞIYOR. ANCAK YENİ BİR EXCEL DOSYASI AÇILINCA

Run-time error '1004':

Range sınıfının Select yönetimi başarısız

ÞEKLİNDE HATA MESAJI ÇIKIYOR. BU MESAJIN ÇIKMAMASINI VE YENİ EXCEL DOSYASI AÇTIÐIMDA DA PROGRAMIN ÇALIÞMASINI NASIL SAÐLAYABİLİRİM?

SAYGILARIMLA,