Kritere Göre Veri almak

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-02-2024
Arkadaşlar istediğim ekteki dosyada HESAP TİPİ altında bulunan harfler KOD altında mevcut ise sadece onların görüntülenmesi, kısaca HESAP TİPİ=KOD ise sadece o satırların gelmesini istiyorum. Yani HESAP TİPİ içerisine nasıl bir formül yazarım.

Syg.

Edit xxrt 28/07-09:10 ="RİCA "Formül yazma hakkında yardım"" Başlığı " Kritere Göre Veri almak" olarak değiştirildi.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın search77,

Öncelikle tablo oluşturma şekliniz yanlış. Tabloda alan adları Fields1, Fields2... olarak adlandırılırsa spnradan her alanın ne olduğunu bulamazsınız.

Siz ayrıca ilk kayıt olarak Kod Hesap Adı Hesapla gibi bir kayıt eklediniz ki bence bunların alan adları olası gerekiyor.

Access de Excel gibi alanların içine formüller yazamıyoruz. Yanı HESAP TİPİ alanı içine formül yazmak gibi bir uygulama yok.

İstediğiniz ancak tasarlamaya çalıştığınız gibi Sorgu ile olur.

Sorguyu tasarım modunda açıp HESAP TİPİ alanının ölçüt bölümüne
=[KOD alanının adı] yazarsanız herhalde işiniz haloluyor.

iyi çalışmalar :D

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn Modalı

Lütfen bu tip başlıklar içeren soruları yanıtlamayınız, bu tip başlıklar biliyorsunuz kurallarımıza aykırı. Başlık sorunun kısa bir özeti olmalı. Sizin cevabınız nedeniyle soruyu "Forum kurallarına uymayan başlıklar" başlığına taşıyamadım.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın leventm,

Hiç çekinmeden taşıyabilirsiniz. Haklısınız!

Herkesin kurallara uyması gerekiyor.

iyi çalışmalar

09-02-2024
SN.MODALI,

FORMÜLÜNÜZ İŞİME YARADI, FAKAT BEN BİRDEN FAZLA DEĞERİ AYNI ANDA GİRMEK İSTİYORUM, TEKRAR YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM.

SYG.

AYRICA BAŞLIK İÇİN ÖZÜR DİLERİM ARKADAŞLAR, KURALLARA UYMAMAK ADI ALTINDA DEĞERLENDİRMEYİN LÜTFEN, DAHA DİKKATLİ OLUCAM.

X

xxrt

Misafir
AYRICA BAŞLIK İÇİN ÖZÜR DİLERİM ARKADAŞLAR, KURALLARA UYMAMAK ADI ALTINDA DEĞERLENDİRMEYİN LÜTFEN, DAHA DİKKATLİ OLUCAM.
Düzenlendi.

Dip not:Büyük harf kullanmayınız.Bkz.Forum Kuralları

Forum Kuralları' Alıntı:
Büyük Harf Kısıtlaması:
- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

09-02-2024
arkadaşlar bi yardımcı olursanız çok sevinirim. istediğim bir hücreye birden fazla değeri girerek sonuca ulaşmak.

Svg.