Kullanıcı Adı ve Şİfre

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 tr
Access de hazırlanan bir forma kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması sağlanabilir mi. Aynı zamanda bu kullanıcılar için yetkilendirme yapılabilirmi acaba. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2010
SAYIN BARKOD
bu istediğin yapılabilir biraz beklerseniz eğer ben size bir örnek gönderirim

Excel Vers. ve Dili
2010
kullanıcı şifre örnek

umarım buna benzer birşeydir iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
formlardan mesela 5 tane var diyelim her biri için ulaşım şifresi atayabilirmiyiz yani bütün değilde kısıtlama şeklinde örneğin bir kısmı kurum adları girerken bir başka şifre ilede öğrenci bilgileri gibi

Excel Vers. ve Dili
2010
galiba mümkün hiç denemedim fakat bu tarz yada bu isteğinizin olasılığını mümkün kılan bir çalışmam oldu şifre için değil fakat örneğin 5 adet raporum var ve bu raporlara tarih aralığı girmem gerekiyor raporlar için Rapor Tarih Aralığı adı altında bir formum var ilişkisiz nesne içeriyor ilk tarih ve son tarih diye birde önizleme butonum var onun olay yordamında odak hangi raporda ise o raporu aç ve açmaya çalıştığım raporu açmak için tıkladığımda önce bana Rapor Tarih Aralığı Formunu açıyor ve ben tarih seçeneğini işleyip önizlemeye tıkladğımda işlemi yapıyor buna benzer bir kodlama ile işlem yapıla bilir.
denemek lazım. iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 tr
Sayın atilla52 gönderdiğiniz dosya için çok teşekkür ederim
Yalnız bu dosya ile ilgili iki isteğim var
1.si formun şifresi nedir Admin veya Erdoğan kullanıcısına ait
2.si bu dosyayı kullanarak kullanıcı adı veşifre girdiğimde programın açılmasını aksi takdirde açılmamasını nasıl sağlayabilirim
yardımın için tekrar çok teşekkür ederim vede bu kadar hızlı cevap yazdığın için.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 tr
Ayrıca bi soru daha yetki kısmına ne yazmam gerekiyo umarım sizi sıkmıyorumdur.

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın barkod,
1. sorunuzun cevabı;
proğramın şifresi
Erdogan ise Erdogan
Admin ise Admin

yetki kısmı siz kullanıcı tanımladığınızda o kişilerin meslekleri de olabili yada sizin istediğiniz bir bilgi sadece kullanıcı adı ve şifre bölümü işlem yapıyor yetki gereksiz alan açıklama için

2. sorunuzun cevabı,
2a). öncelikle bu örnek uygulamadaki tablo ve formları kendi uygulamanıza aktarın
2b). şifre tablosunu açın ve kendi kullanıcı adve şifrelerinizi yazınız hatta Admin formundan da isimleri ve şifreleri değiştiriniz.
2b). şifre formunu tasarım görünümünde açınız ve aç buton olayyordam daki kodun bulunduğu yerde
cmd.OpenForm "frmŞifre" yazan bölümdeki "frmŞifre"yerine sizin yani
cmd.OpenForm "SİZİNFORM" yazınız siz hangi formunuzu önce açtıracaksanız ok
2c). son aşama access menüsünden araçlardan başlangıç a geliniz ve başlangıç formu olarak "frmŞifre" seçiniz işleminiz tamamdır.
sizin tabloda yazmış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile çalışacaktır 3 kez şifre yanlış girildiğinde kapanacaktır ok.
başka bir değişiklik yapmanıza gerek yok yoksa çalışmaz

Excel Vers. ve Dili
excell 2010 türkçe
Teşekkür

Sayın atilla52,

Daha önce de sizin bilgilerinizden istifade etmiştim, konuyu detaylı anlattığınızdan dolayı meseleyi çok iyi kavradım. Sadece soran arkadaş değil ben de öğrenmiş oldum. Bu konudaki yardımınız için teşekkür ediyorum
:arkadas:

Excel Vers. ve Dili
access hakkında
arkadaşlar forma yeni üye oldum çalışmalarınızı çok beğendim ben bu konuda pek bilgi sahibi değilim ama inşallah sayenizde bir süre sonra sizler gibi olacağım.Tabiki sayenizde paylaşımlarınız için çok teşekkürler. form da emeği geçen bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim sağolun. Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Professional Enterprise
bilgi ve anlatımınız için sonsuz teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2000 türkçe
Attila52 sifre dosyanız çalışmıyor.. bende emlak prg yapmaya çalıştım bir kaç yerde takıldım mesela rapor ve yazıcı çıktı arama kiterine göre arayıp yaıcıdan çıkartacak ( semt ) , ( satış fiyat aralığı ) gibi bulup raporluycak.. birde sifreyi beceremedim. Yardım edecek yokmu.

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

şifre olayı

bir form ilk olarak açılacak

iki tane metin kutusu

biri kullanıcı adı olacak diğeri şifre giriş

isterseniz şifre için olan metin kutusunu activex lerden ekleyebilirsiniz ve özelliklerden pasword bölümüne evet derseniz ******** şifre böyle yazılır yok diğer metin kutusu eklerseniz giriş maskesine Password yazarsanız ***** böyele yazar gelelim koda

if a.value="ahmet" and b.value="123456" then
Docmd.openform "aformu"
else
DoCmd.quit
End if

bunun şifere girişini for ile saydırarak 3 yanlış girişte formu kapatır doğru girerse istediğiniz formu açar birde şifre ve kullanıcı adını kullanıcılar adlı tablodan sorgulayan kod var o kod ve benzeri kodlar access kod deposunda var

yada accessin kendi kullanıcı tanımları var istediğiniz gibi istediğiniz kişilere istediğiniz öncelikleri verecek şekilde düzenleyebilirsiniz yazma okuma silme gibi ayrıcalıklar

Excel Vers. ve Dili
2003
Access'te güvenlik

Merhaba, ben de aynı konuyla ilgili sorun yaşıyorum, access'te form ve tablolarda oluşan bir program oluşturdum ve tabloların içeriğinin erişilemez olmasını istiyorum, gönderilen şifre girilen örnek program shift tuşuyla açıldığında tablo içeriği görülüyor ve rahatlıkla değiştirilebilir. Ayrıca çalışma grubu, kullanıcı tanımlama vs. yöntemleri ile yapılan değişiklikler yeni bir güvenlik dosyası oluşturulmamışsa system.mdw dosyasına işleniyor ve program başka bir bilgisayara taşındığında yönetici olarak girilebiliyor ve programın her yerine tasarım görünümü modunda ulaşılabiliniyor. Bunları göz önünde bulundurarak güvenli bir giriş yöntemi önerebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

eğer öyle problemler istemiyorsan programını mde yapacan ama düzenli olarak başka bir accesse tabloları yedekleyen bir kod ekleyecen içine böylece kimse programını değiştiremeyecek sende programda şifre ekranında kullanıcı seçimi yapılan bir açılan kutu yap altına açacağı formların olduğu bir açılan kutu yap birde şire giriş kutusu kullanıcı isimi seçildiğinde onun açabileceği formlar listelensin şifresini girip tıkladığın da seçtiği form açılsın açılan form lar üzerindede şu kişi açarsa veri girişi yapılmasın yada yapılsın yada tek tek metin kutulaırını kişye göre kiltleyebilrsin şhit tuşuna gelince onuda kitlememnin yolu var tasarıma geçmeyi engellemenin yolu da var şifre olayı bu saydıklarımın hepsi access kod deposunda var

Excel Vers. ve Dili
2003
maalesef çözüm yeterli değil

Peki ozaman biraz açayım olayı, Yaptığım uygulama şu şekilde;
Program belli bir tarihe kadar kullanılabililecek ve benim belirlediğim tarihten sonra kullanım süresi dolacak ve kullanıcıya kullanım süresi doldu şeklinde uyarı verip kapanacak, buraya kadar herşey normal, mde yapıldığında formlar değiştirilemiyor o da tamam, ama tablo içeriği görünebiliyor, bu bilgilerin gizli olmasını ve görünmemesini istiyorum o yüzden mde yapmak da benim ihtiyacımı karşılamıyor. Veri tabanının shift tuşunu dışardan engelleyen kodun oluşturulması da gayet kolay ama tersini yapmak da o kadar kolay. Kullanıcı düzeyi yetkilendirme ise başka bir bilgisayara taşındığında işe yaramıyor. (Access kod deposu nerde onu da söylersen sevinirim ) Sanırım söylediğin yöntemler benim güvenlik ihtiyacımı kaşılamaktan uzak, access konusunda o kadar uzman degilim, bana tabloların içeriğini göremeyeceğim bir örnek uygulama gönderirseniz sevinirim (tek bir tablodan oluşan bir access dosyası yeterli olur.).
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, iyi çalışmalar....

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

mde yapmadan önce tabloları gizle tablo aktarmada yalnızca görünür tablolar aktarılır

Excel Vers. ve Dili
2003
maalesef bu da olmadı :(

Sağol gülsüm cevap verdiğin için , ama bu da çözüm olmadı,
Umarım gıcıklık yapıp herşeye bir bahane bulduğumu düşünmezsin ama gizli nesnelerin de görünmesi , araçlar seçenekler görünüm gizli nesneler sekmesinin seçilmesi ile sağlanabiliyor. :(
Seçim bana bırakılsa bu uygulamayı accesste yapmazdım, access ile yapılması istendi fakat isteğim bu güvenlik özelliğini bir türlü gerçekleştiremedim.
Aklınaza gelen başka bir yöntem var mı?
Tekrar teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
2003
mde

mde seçenkelrine nasıl girecek sen menüleri göstermezsen