kullanıcı tanımlı fonksiyon hakkında

izzetk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2027
Herkese selam,

Ekli dosyadaki örnekten de görüleceği gibi 13.000 satırdan oluşan dosyamda farklı renkleri saydırmak istedim ama başaramadım.Sitedeki örneklerden yaptığım araştırmalarda bunun kullanıcı tanımlı fonksiyon yaratma ve makro ile yapabileceğimi anlıyorum.

Renklidolusay, renksay, renktopla fonksiyonlarını fx (İşlev yapıştır)'ın içerisine nasıl ekleyebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
İşlev penceresinde, Kullanıcı Tanımlı'yı bulup tıklayın. Kaç tane varsa, sistem tarafında otomatik olarak gösterecektir.

izzetk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
03-08-2027
İşlev penceresinde, Kullanıcı Tanımlı'yı bulup tıklayın. Kaç tane varsa, sistem tarafında otomatik olarak gösterecektir.
Sn.TİKEN,

İlginize teşekkürler.
Acaba ben işyerimde office2000 kullanıyorum diye görüntüleyemiyor olabilirmiyim?Resimde örnekledim size.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Bende 2000 kullanıyorum. Gösterilen resimde izlenilen yol doğru. Sağdaki pencerede Kullanıcı Tanımlı fonksiyonu yoksa(boşsa), demek ki, fonksiyon yok demektir. Ya, bir modülde hazırlanması lazım, yada kopyalanması lazım.

izzetk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
03-08-2027
Sn.Tiken,

Nasıl kopyalayabilirim?Zamanınızı almıyorsam izah edebilirmisiniz.Zira 13.000 kalemlik bir dosyada çok işime yarayacak.Teşekkürler.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Bence yanlış istikameten gidiyorsunuz. Kuru kuru, Kullanıcı Tanımlı fonksiyon istenmezki. Yapılacak işe göre soru sorulup cevap beklenir. Kullanıcı Tanımlı fonksiyon, formüllerle, kodlarla, fonksiyonlarla yapılmadıktan sonra, başvurulur. Yada pratik olduğu durumlarda başvurulur. Eklediğiniz dosyada, Kullanıcı Tanımlı kod yoktur. Bilgilendirme amaçlıdır.