kullanıcının veri girişine bağlı olarak rapor görüntülemek

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
arkadaşlar böyle bir sitenin var olmasından dolayı gerçekten çok mutluyum çok düzeyli ve kaliteli bir şekilde bilgi paylaşımı yapılıyor...

benim sorum şu: veritabanım içinde birkaç tane rapor sunuyorum kullanıcı detayları ile ilgili örneğin kullanıcı bilgilerinin var olduğu bir form var rapor ise bu kullanıcının bilgilerini antetli firma kağıdı kullanarak görüntülenmesini sağlıyor falan.. raporumun formatıyla ilgili sorun falan yok herşey gayet güzel..

yapmak istediğim şey; raporlardan herhangi birine tıklandığında "Lütfen rapor görüntülemek istediğiniz AD-SOYADı griniz" şeklinde bir inputbox çıksın, kullanıcının bu inputbox'a girdiği veri db'de bulunuyorsa buna bağlı olarak raporu döksün yoksa kullanıcı bulunamadı şeklinde bir msgbox çıkarsın..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın tnt,

Elbette mümkün. Ufak bir örnek eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
sayın modalı,

aklıma gelmişken diğer sorumu da sorayım size:

tabloda bir kaydın özelliklerini kaydetmek için birçok alanda checkboxlar kullandırıyorum ve tabloya evet/hayır türü giriş olarak kaydettiriyorum. mesela ürün_bitti = evet , ürün_siparişedildi=hayır gibi birçok alan var. ve ben bu evet/hayır şeklindeki alanların tümünü formun bi köşesinde küçük bir listbox yada benzeri şeyle göstermek istiyorum.. bu konuda da yardımınızı istiycem..