Listbox 'da satır ve sütunları biçimlendirme

Excel sayfalarında çok güzel tablo görünümlü listeler oluşturabiliyorum.

Benim merak ettiğim, Listbox'ları da böyle biçimlere sokabilir miyim ?

Ã?rneğin ben Listbox'ımda sütun ve satırlarda kenar çizgileri oluşturabilir miyim, veya sütunları ya da satırları değişik renklerde düzenleyebilir miyim ?

Selamlar.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Bildiğim kadarıyla Listbox ile ilgili sadece arkaplan rengine ve sütun genişliklerine müdahale edebiliyorsunuz.

Evet ben de sadece bunları yapabiliyorum.

Listbox'ların görüntüleri çok sığ ve tekdüze...

Ben excel sayfalarını sadece veri tabanı olarak kullanıp ,tüm işlemlerimi formlar üzerinden yapmak istiyorum, tüm raporlamalar, listeler yazıcıdan alının çıktılar, her şey formlar üzerinden olacak.
Ã?zellikle de yazdırma işlemlerini, excel sayfalarından değil de form üzerinden yapmak istemiştim.

Bu koşullarda formu yazdırmanın bir anlamı olmayacak gibi... :cry:

Bu kadar güzel bir programın listbox'larının böylesine sığ ve tekdüze olması doğrusu bende şaşkınlık yarattı.
Satır ve sütunların kenar çizgilerini bile yapamıyorum. Böylesine gelişmiş bir programda böylesine basit özellikler nasıl olmaz anlayamıyorum. :cry:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Satır ve sütunların kenar çizgilerini bile yapamıyorum. Böylesine gelişmiş bir programda böylesine basit özellikler nasıl olmaz anlayamıyorum.
Excel VBA yı bağımsız bir programlama dili mantığıyla düşünüyorsunuz. VBA sadece excelde bazı uygulamaları daha basite indergemek için ilave edilmiştir. Herhangi bir programlama dilindeki görselliği VBA da aramak biraz haksızlık olur diye düşünüyorum.

Tamam, kabul ettim. N'apalım kabulleneceğiz mecburen. :)

Bişeyi yapamayınca benim aklıma takılan düşünce şu olur, " Acaba bu özellik mi yoktur, yoksa ben mi bilmiyorum. " Bunu öğrenmek sorunu yarı yarıya çözüyor.

Ã?rneğin aynı soru şu sayfada da aklıma takılmıyor değil ;

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=13251

Acaba ben mi yapamadım, yoksa mümkün mü değil ?

Bunun yanıtı bile sorunun yarısını hallediyor.

Selamlar

Saygılar