LİSTBOX HAKKINDA

LÝSTBOX HAKKINDA

ARKADAÞLAR SELAM:

Userformda 2 adet lisbox var.

1.listbox'da sattığım malların listesi
2.listbox'da ise elime kalan malların listeri yazılı
elimde 1adet textbox var ve bu textbox ile sattığım malın adını listbox1'ye atıyorum

soruma gelince:

bana öyle bir kod lazımki textbox'a sattığım malın adını yazıp commandbutton1'e bastığımda malın adını listbox2'de control etsin öyle bir malım yoksa "böyle bir ürün yok - satamazsınız" şeklinde uyarsın,eyer bu isimde bir ürün varsa listbox1'e yazsın ve listbox2'den yani elimde kalan malların listesinden bu ismi silsin.

epey başınızı ağrıtacağım ama kusura bakmayın herkese selam ve sevgilerimle....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir örnek dosya eklermisiniz.

textbox'daki veriyi listbox'da bu ve sil

ARKADAÞLAR SELAM:

Userformda 3 adet lisbox var.

1.listbox'da aldığım mallar
2.listbox'da sattığım malların listesi
3.listbox'da ise elime kalan malların listeri yazılı
elimde 1adet textbox var ve bu textbox ile sattığım malın adını listbox2'ye atıyorum

soruma gelince:

bana öyle bir kod lazımki textbox'a sattığım malın adını yazıp commandbutton1'e bastığımda malın adını listbox1'de yani aldığım mallarda konrtol etsin öyle bir malım yoksa "böyle bir ürün yok - satamazsınız" şeklinde uyarsın,eyer bu isimde bir ürün varsa listbox2'ye yazsın ve listbox3'den yani elimde kalan malların listesinden bu ismi silsin.

Merhaba Arkadaşlar.
Sizlerden isteğim sayfaya yerleştirdiğim textBox ve Command button hakkında .
2sayfam var (sheet1 , sheet2 ) 1.sayfadaki bilgileri 2. sayfamda bulunan text boxa yazarak command buttonuna tıklayarak arama yapması ve o data ile ilgili tüm verileri sayfa 2.ya getirmesini istiyorum gerekli V.B kodunu yazarsanız sevinirim
(Binevi Arama Motoru Data Sayfa 1 olsun Veriler sayfa 2de listelensin)
LÜTFEN....