listbox ile ilgili

slm arkadaşlar

ekte gönderdiğim örnek çalışmada userform daki comboboxta marka seçilecek şu an sadece alsan marka hazırlütfen onu seçelim. sonra sorgu kısmunda sadece bir çeşit sorgu yapalım örneğin sipariş durumu 1 yani yeni sipariş olsun commandbuttonla sorgulama yapılınca listboxa gelen listeden gelen malzemelerin durumunu 2 yapmak için yeni bir commandbuton açılacak. listboxta çoklu seçim yapabiliyoruz. bu noktada bir sorunla karşılaşıyorum; listbox da seçtiğim satırlar sayfa satır numarası ile aynı olmadığından sayfa üzerinde yanlış satırların durumu 2 oluyor
bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum saygılarımla.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu durumda benim önerim listboxın en başına bir sütun daha ilave edin. Bu sütunada verilerin satır nosunu kaydedin. Bu sütunun columnwidth değerini sıfır yaparak gizleyebilirsiniz. Sonradan listboxta seçilen verinin ilk sütundaki değerinden kolayca tablodaki satırana ulaşabilirsiniz.

sayın leventm
mümkünse gönderdiğim örnek üzerinde gerekli değişikliği yapabilirmisiniz.
saygılarımla

Sayın leventm ilginize teşekkür ederim.
önerdiğininiz değişiklikler doğrultusunda bişeyler yapmaya çalıştım ama istediğim şekle getiremedim. amacım listbox1 in ilk sütununda bulunan sayfa satır numarasına göre malzeme durumunu değiştirmek. Lütfen yardımcı olurmusunuz.
saygılarımla,