Listbox'daki sonucu Textbox'a yazdırma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Tüm forum üyelerine iyi günler.Arkadaşlar sorumla ilgili baya bir araştırma yaptım fakat bir sonuca varamadım.Bu konuda sizden yardım rica ediyorum. Benim sorgulama yaptığım bir listbox'ım var ve bana sorgulama sonu tek sonuç veriyor örnek: ahmet__12 gibi.Benim yapmak istediğim şey ise her hangi bir buton yardımı veya form load vs.. gibi bir yere bir kod yazıp 12 olan sonucu textbox'a yazdırmak kopyalamak vs..

internette yaptığım arama sonuçlarında

textbox.value=listbox.column(1) komut satırı buldum fakat bunun için illa listbox'ın üzerine tıklamak gerekiyor.Ondan sonra bu komut çalışıyor.Benim istediğim listbox'ta aldığım sonucu listbox'ı tıklamadan buton yardımıyla onu textbox'a yazdırmak, kopyalamak vs... Belki düşüncemde bir mantık hatasıda olabilir bu konuda fikirleriniz varsa seve seve dinlemeye hazırım

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
All Versions
Tüm forum üyelerine iyi günler.Arkadaşlar sorumla ilgili baya bir araştırma yaptım fakat bir sonuca varamadım.Bu konuda sizden yardım rica ediyorum. Benim sorgulama yaptığım bir listbox'ım var ve bana sorgulama sonu tek sonuç veriyor örnek: ahmet__12 gibi.Benim yapmak istediğim şey ise her hangi bir buton yardımı veya form load vs.. gibi bir yere bir kod yazıp 12 olan sonucu textbox'a yazdırmak kopyalamak vs..

internette yaptığım arama sonuçlarında

textbox.value=listbox.column(1) komut satırı buldum fakat bunun için illa listbox'ın üzerine tıklamak gerekiyor.Ondan sonra bu komut çalışıyor.Benim istediğim listbox'ta aldığım sonucu listbox'ı tıklamadan buton yardımıyla onu textbox'a yazdırmak, kopyalamak vs... Belki düşüncemde bir mantık hatasıda olabilir bu konuda fikirleriniz varsa seve seve dinlemeye hazırım

Teşekkürler.
sayın jeday_jey

textbox1.text = ListBox1.List(0, 1) şeklinde alabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
cevabınız için teşekkürler fakat başarılı olamadım.Nedeni. "texbox.text=Listbox1." dedikten sonra açılan küçük pencerede "list" yok .listcount ve listindex geliyor.sadece List gelmiyor.Sizin vermiş olduğunuz şekilde komutu yazdığımda "Compile error: Methot or data member not found" diye hata mesajı alıyorum.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Aşağıdaki gibi denermisiniz.:cool:
Kod:
textbox1.value=listbox1.column(0,listbox1.listcount-1)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sayın Evren Gizlen verdiğiniz komut satırı tam istediğim gibi çalıştı.Paylaşım ve desteğiniz için çok teşekkürler.

Saygılarımla.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Sayın Evren Gizlen verdiğiniz komut satırı tam istediğim gibi çalıştı.Paylaşım ve desteğiniz için çok teşekkürler.

Saygılarımla.
Rica ederim.
iyi çalışmalar.:cool: