listboxta görülen rakamların ortalamasını aldırabilece

bir user form içerisindeki 5 adet comboboxtaki seçime göre listboxta görülen rakamların ortalamasını aldırabileceğimiz bir yol varmıdır?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba
tam anlayamadım ama
bir tanesmi için,

Private Sub CommandButton1_Click()
d = 0
For a = 1 To ListBox1.ListCount
d = d + ListBox1.List(a - 1, 0)
Next
MsgBox d / ListBox1.ListCount
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
doğru alıyor,
belki arada metin varsa yanlış çıkabilir.
örnek dosyanız var mı?

arkadaşım kusura bakma dün acil işim çıktı cevap yazamadım sizin yazdığınız kodlara göre bir dosya hazırladım çıkması gereken sonuç 3 olduğu halde 1.16****** diye bir sonuç veriyor .

ikinci olarak bu çıkan sonucu sayfa2 a1 hücresine atar isek benim için daha iyi olur

Ben dosyanızı inceledim, sorunuzu ve cevabı da inceledim.
Ama inanın dosyanızla sorunuz arasında ve hatta cevap arasında bir bağlantı kuramadım.
Daha açık ve net ifadelerle ne yapmak istediğinizi anlatırmısınız?

verilen cevap sadece 1 adet combobox tan seçilen veriye göre listboxtaki sayıların ortalamsını almak ile ilgili bunu çözebilir isek üzerinde çalışarak yapmak istediğim işlemi gerçekleştirebileceğimi sanıyorum ilginize teşekkürler

Bir adet comboboxtan nasıl veri seçiyorsunuz.
Aklıma sadece şu geliyor.
Ã?rnek dosyanızdaki A sütununda a1 ifadeleri var. Bundan yola çıkarak Listboxda sadece A sütununda a1 ifadesi olan B sütunundaki verileri görmek ve bunların ortalamasını almak.
Ya da Listboxda tüm B sütunu iafdelerini görmek ve bunların içinden A sütununda comboxla seçilmiş olan ifade (mesela a1) olanlarınınn ortalamasını almak.
Hangisi doğru ifade? İkisi de doğru ifade değilse siz de bu şekilde bir anlatımla izah edebilirmisiniz?

arkadaşım gönderdiğim dosyadaki sadece deneme amaçlı idi yani sayfa1 a sutununda 1500 adet veri var bunların bazıları aynı bazıları birbirinden farklı comboboxtan seçtiğim veriyi a sutununda bulup bulduğu verinin b sutunundaki karşılık değerlerini listboxta sıralayıp listboxta sıralamış olduğu değerlerin ortalamasını alıp başka bir sayfaya (örn:sayfa2 a1) bu ortalama değerini yazdırmak fakat isakarakus arkadaşımızın vermiş olduğu cevapta alınmış olan ortalama değer yanlış bir şeklilde çıkıyor ve msjboxta geliyor.

umarım yeterince açık olmuştur

Sanırım böyle bir şey arıyorsunuz.
Dikkat edeceğiniz şey sayfanızın G sütununu kullandım Orası hep boş olmalı boş değilse siz boş bir yere yönlendirirsiniz.

çok teşekkür ederim yapacağım uygulama için çok işime yarayacak :icelim: