Liste kutusundan altforma veri almak

arkadaşlar liste kutusundan altforma ekle çıkar butonuyla nasıl veri alabiliriz.liste kutusunda seçilen veri ekle butonuyla altforma eklenecek çıkar butonuyla çıkacak.Yardımcı olursanız sevinirim. örnek ekte

Şu konuya hala çözüm bulamadım. YArdımcı olabilecek kimse yokmu

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aksoyahmet,

İlgili alanı neden açılan kutu yapmıyorsunuz? Açılırkutunun listesine bastığınız zaman ilgili veri açılır kutunun geçerli verisi oluyor.

Zaten açılır kutunun kullanılmasının temel sebebi de bu.

İyi çalışmalar

Sayın Modalı;
birden fazla seçim yapıp o seçimleri kaydetmesi gerekiyor.liste kutusundan
2 veya 3 veriyi seçipaynı alan başlığında kaydetmeli.
sizin böyle bir örneğiniz var ama tabloya kaydetmiyor.bunu ado kodlarıyla yapabileceğimi söğlemiştiniz ama ben bilmiyorum yapmasını.
kısaca tablo yapma sihirbazında alanları ekle çıkar olayı varya aynrn onun gibibişi istiyorum ama seçilen verielr kaydedilsin yada çıkarılsın yardımcı olursanız sevinirim.
alt form olması şart değil ikiside liste kutusu olursa daha iyi olur.
yardımlarınızı bekliyorum.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
İlk mesajınızdaki örneğinize göre yaptım..

Ekle düğmesinin tıklama koduna;

Kod:
With DoCmd
.SetWarnings False
.RunSQL "insert into testler ([testler]) VALUES ('" & [uygulanantestler].Form![test] & "')"
.RunSQL " delete from uygulanantestler where testid = [uygulanantestler].Form![testid]"
.SetWarnings True
End With
Me.uygulanantestler.Requery
Me.Liste3.Requery
--------------------------------

Çıkar düğmesinin tıklama kodu ise;

Kod:
With DoCmd
.SetWarnings False
.RunSQL "insert into uygulanantestler ([test], [tckimlikno]) VALUES ('" & Me.Liste3.Column(1) & "', forms!form1!tckimlikno)"
.RunSQL " delete from testler where testno = forms!form1!liste3 "
.SetWarnings True
End With
Me.uygulanantestler.Requery
Me.Liste3.Requery

Tek kelimeyle harika çokmasraflı olmazsam listekutusunda her eklenen veri
listeden koybalabilirmi.alt formdan çıkarılanda liste kutusuna geri dönsün.
emeğiniz için teşekkür ederim.sağolun

sizlerin sayesinde bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz ama cevap yazmıycaksanızda kırıcı olmaya gerek yok.şimdiye kadar yük olduğumuzu söyleyen olmadı.masraflı görüyosanız yazmazsınız ilgilenmessiniz olur biter.kırıcı olmaya gerek yok sanırım.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Ben " ama zaten öyle " derken, liste kutusundan ve alt formdan silinip eklenmesi için öyle demiştim. Yani sizin istediklerinizin zaten olduğu anlamında. Siz ne anladınız da bunları yazdınız anlamadım.. İlginç!!

ÖZÜR

Ben " ama zaten öyle " derken, liste kutusundan ve alt formdan silinip eklenmesi için öyle demiştim. Yani sizin istediklerinizin zaten olduğu anlamında. Siz ne anladınız da bunları yazdınız anlamadım.. İlginç!!
Ben yanlış anladım.özür dilerim.sizin dediğiniz gibi ama listeden her eklediğim kayboluyor bu iyi. sıkıntı olan yeni bir kayda geçince güncellemiyor.listedekiler tamamen gidiyor.yeni kayıttta seçeneklerin geri gelmesi gerekiyor nasıl yapıcam.şimdiden teşekkürler

lütfen yardım. yeni kayda geçince liste tekrar eski halini alsın yadrım edin

şü konuyu çözmek üzereyim sayenizde son bir yardım lütfen arkadaşlar çok önemli sadece yeni kayda gidince liste kutusu güncellensin istiyom.

Excel Vers. ve Dili
Sayın aksoyahmet1,

Elinizdeki uygulamanın son halini ekleyebilir misiniz?

Liste kutuları bir tabloya bağlı ve bu tabloyu sizin ana tablonuz ile ilişkilendirilmesi gerekiyor ve bu tabloya kayıtlarla ilişkili olarak veri girilmesi gerekiyor.

İyi çalışmalar

son halini yolluyorum

Son halini yolluyorum Sayın Modalı liste kutusunda bir sürü satır oluşuyor aynı zamanda anlayamadım.bu arada ilginiz için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bu işlemleri yaparken verileriniz tablolara doğrudan bağlı sanıyorum. O zaman listeden seçtiğiniz her veri bir kez daha kaydediliyor sanırım. Eylemi bir olay yordamına bağlamalısınız.

iyide nasıl yapıcamı bilmiyorum yardımcı olunursa sevinirim.10 dakkada bi bakıyorum. cevap yazan olmuşmu diye

Excel Vers. ve Dili
Sayın aksoyahmet1,

Nihayet oldu galiba. Takıldığınız nokta var ise sorabilirsiniz.

Özel mesajınızı cevap verirken başka bir çözüm geldi aklıma.

İyi çalışmalar:)