Listeden Başka bir liste çıkarmak

yeni başladığımı önceki mesajımdada belirtmiştim ama "forum kurallarına uymayan başlıklar "bölümüne atıldı mesajımız. Düzelttiğimizi zannettik ama hala aynı yerinde duruyor.
Bir not proğramı hazırlamaya çalışıyorum kendi çapımda. Sadece takdir ve teşekkür alanların listesini topluca yaptım.Yani her öğrencinin yanında hem aldığı belge hemde notu var.Benim derdim sadece takdir alanların ve sadece teşekkür alanların ayrı ayrı listelenmesi. İşin içinden çıkamadım. Üç gündür yardım istedim ama hala benim mesajım yayınlanıpta cevap alamadım.İnşallah bu sefer yayınlanırda derdime birileri çare olur. Bu forumun amacı da bu değil mi zaten.

Arkadaşlar öncelikle hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim. Benim "Takdir alanlar listesi" yaptığım zaman sadece o döneme ait takdir alanları arka arkaya sıralayan ismini nosunu ve notunu aynı satırda gösteren ancak "belge alamayan" veya "teşekkür" alanları atlayarak sıralayan bir liste olmasını istedim. Listeyi nasıl istediğimi daha iyi anlatmak için örnek olarak dosyaya, "2. sayfaya" listeyi yazdım. Ama bunun formülünün nasıl olacağını sizden bekliyorum. Şimdiden ilginize teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2000 tr
ekler

bahsettiğiniz ekleri göremiyorum .
benmi anlamadım acaba

Excel Vers. ve Dili
2000 tr
ekler

özür dilerim. sanıyorum sistemimde problem var. şimdi gördüm.

Yaa arkadaşlar özür dilerim.İyice incelememiştim. Gönderdiğiniz dosyalar olmuş gibi aslında. Ancak benim son haliyle gönderdiğim dosyada 1. ve 2. dönemleri ayrı ayrı listelemesi daha uygun olacak gibi düşünmüştüm. Aynı formülleri kullanarak bunu yapabilirmiyim?

Arkadaşlar aslında başta yapmam gerekeni sonda yaptım. Acemiliğimize verin artık. Yapmış olduğum proğram fazla büyük diye göndermemiştim. Öğrencilerden sadece ikisini bırakıp diğerlerini sildim dosyayı küçülttüm, gönderiyorum.Diğer arkadaşlarda bundan faydalanabillirler.

Sayın "veyselemre" gönderdiğiniz dosyada "düğme 1" butonu var bunun formülü nasıldır? Bu konularda fazla bilgim yok. Hem aydınlatırsan hemde nasıl formüle edildiğinin yolunu gösterirsen sevinirim.Teşekkürler

İlgi ve bilginden dolayı "Teşekkür" ederim. Sa :hihoho: :hihoho: ğolasın.