Listeden Müşteri Seçme

Ekteki Access dosyamda
Forumlarda Görüşme Formunda Müşteri seç Butunonu ile Liste Kutusunu Açtırıp
müşteri seçtiriyorum ama yanlızca müşteri otomatik numarası geliyor aynı anda adı soyadını ve firma isminide getirmek istiyorum
Nasıl Yapacagım Konusunda Yardım edebilirmisiniz.

Şimdiden tşk.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın lerashasan...

Örneğinizi inceledim...

Tam olarak istediğinizi anlamadım; Liste Kutusunda istedikleriniz zaten yazıyor. Listeden seçileni çift tıkladığınızda başka bir formda mı istiyorsunuz? Biraz daha açıklarsanız yardımcı olabilirim sanırım..

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Tamam!.. geçde olsa anladım istediğinizi;

Tamam!.. geçde olsa anladım istediğinizi;
Sayın Taruz Bey
Yardımlarınız için Çok Teşekkür Ederim.
Yanlız Mümkünse Çözüm Yollarınıda Konuya Post Olarak Atarsanız
En Azından daha sonra bu sorunu yaşayan insanlar Çözümü anlar
Tekrar Yardımlarınız için Tşk

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın lerashasan...

Sorun "görüşme formu" ve "müşteri kartları liste" formlarının veri kaynaklarının farklılığından(örtüşmemesinden) kaynaklanıyordu.

Bu iki formun kaynakları olan "GorusmeFormu" ve "CARİ Sorgu" tablolarını birleştiren bir sorgu hazırladım. "CARİ Sorgu" dan [Adı], [Soyadı], [Firma Adı] alanlarını "GorusmeFormu" ndakilerle uyuşanları belirleyen bir basit bir bağlantı sağladım ve "görüşme formu"nun veri kaynağını bu sorgu yaptım sorun çözüldü...

Sorun "görüşme formu" ve "müşteri kartları liste" formlarının veri kaynaklarının farklılığından(örtüşmemesinden) kaynaklanıyordu.

Bu iki formun kaynakları olan "GorusmeFormu" ve "CARİ Sorgu" tablolarını birleştiren bir sorgu hazırladım. "CARİ Sorgu" dan [Adı], [Soyadı], [Firma Adı] alanlarını "GorusmeFormu" ndakilerle uyuşanları belirleyen bir basit bir bağlantı sağladım ve "görüşme formu"nun veri kaynağını bu sorgu yaptım sorun çözüldü...
Tekrar Tekrar Bilgi ve Yardım için Tşk

Excel Vers. ve Dili
İngilizce
Ekte ki dosyalara neden ulaşamyıoruz, bilginiz var mı?