listview ile thumbnail imajlar

Arkadaslar Merhaba,
Excel ile ugrasmaya yeni basladim. Merak ettigim seylerde beni asan seyler sanirim.

Sorunuma gelince:
UserForm'a bir ListView yerlestirdim. Excel Sheetimde 2 kolondan olusan bir tablom var. Birinci kolonda stok adlari, ikinci kolonda da stok resmleri var. Istiyorumki bu bilgilerin ListView ile thambnail olucak sekilde dizilmeleri. Bu sekilde stoklari resimleri ve isimleri ile gorup, istedigimin ustune tiklayip, detay bilgilerine ulasabilirim.

Asagidaki linkte yaptigim arastirmalar sonucunda buldugum bir makale var. Ama benim isime yaramiyor sanirim.

http://www.vbaccelerator.com/home/VB/Code/Controls/ListView/article.asp

Bu konuda bilgisi olan arkadaslarin yardimlarini bekliyorum.
Simdiden tesekkurler...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba, hoşgeldiniz.

Excel'e yeni başlayan biri olarak zor bir nesneyi seçmişsiniz. Üstelikte bir VB nesnesini. İsterseniz bir örnek dosya ekleyin. Bu dosya üzerinde sanırım yardımcı olmak kolaylaşacaktır.

Merhabalar Tekrar

Sorunumu aciklayabilmek icin TreeView'den olusan bir ornek hazirladim. Bu ornegi ListView kullanarak yapmak istiyorum. Stok resimleri ve aciklamalarini ListView ile Thumbnail olucak sekilde nasil dizebilirim?

Yardimlariniz ve onerileriniz icin simdiden tesekkurler.

Sanirim ListView konusunda bana yardimci olabilecek arkadasimiz yok. En azindan ListView ile ImageList'in baglanmasi ile ilgili bir ornegi olan varsa ve paylasirsa sevinirim.
Iyi Calisamalar