lütfen yardım edin access otomatik toplamlar

arkadaşlar bir projem var fakat sonda bakiye bölmesinde hesaplamalar otomatik yazılmıyor kodları bilmiyorum online saat tarih yapamadım projede uğraştığım için ototmatikrakamı sıfırlayamıyorum battım gidiyor cok acil bana yardım edin bu ödev önemli benim için lütfen anlayan biri beni bulsun saygılar... :dua:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın deryaoktay,

Ufak tefek düzeltmeleri yaptım. Saat ve tarih, açılış formu, otomatik sayıyı sıfırlamak gibi.

Ancak devamlı yazıyorum veritabanını planlama süresi yapma süresinin beş katı olması gerektiğini. Belirli bir noktaya gelmiş veri tabanına müdahale etmek değiştirmek yeniden yapmaktan daha zor diye. Onun için baştan her detay titizlikle incelenmeli ve çözümler bulunmalı.

Bildiğim kadarıyla bir tabloda benzer veriler tutulur. Müşteri bilgileri ayrı cariişlemler ayrı tablolarda tutulurlar. Cari ödemeler mal satış bilgileri gibi veriler alt formlarla kaydedilirler. O zaman hesaplamalar daha kolay olur. Access le birlikte gelen Northwind adlı uygulamayı incelerseniz ipuçları elde edebilirsiniz.

Aynı zamanda alanların dahil olduğu hesaplanmış bilgiler kaydedilmez. Hem gereksizdirler hem de hatalara neden olurlar.

Son bir şey daha anlatmak isterim gerçi Microsoft adlandırmayı öyle yapmıyor uygulamada ama her adın önüne üç harfli birer önek eklemek daha sonra çok yardımı oluyor kodları yazarken.

İyi çalışmalar :D