MAAŞ LİSTESİ

A

AYTEK1973

Misafir
Merhabalar, bu siteye girmeye yeni başladım ve artık yaptığım excel çalışmalarımı hiç beğenmiyorum :) emek verenlerin ellerine sağlık, benim uzun ve uğraştırıcı maaş listem ile ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim. Maaş listemden küçük bir örnek ek olarak gönderiyorum, ilginizi şimdiden teşekkür eder, herkese iyi çalışmalar dilerim...

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Sayın AYTEK1973,

Dosyanızdaki veriler standart olmadığı için takibi ve raporlaması biraz zor olabilir.

Size tavsiyem bir excel sayfasında tüm verilerinizi alt alta standart biçimde tutmanızdır.Bundan sonra bu verilerinizi çeşitli formüllerle veya makrolarla rahatlıkla takip ve raporlamalarını yapabilirsiniz.

Ekte sizin dosyanızdan esinlenerek yaptığım formatı bulabilirsiniz.Belki size değişik fikirler verebilir.

Umarım işinize yarar.

A

AYTEK1973

Misafir
TŞK.

Emek verdiğiniz için ve ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkürler, hazırlamış olduğunuz form üzerinde çalışacağım, peki listeyi bu şekilde tutar isek makro yapma gibi bir şansımız olur mu? Yani benim amacım listeyi biraz daha kolaylaştırmak, anlaşılır hale getirmek ve iş kaybını minimize etmek, çünkü çok fazla giriş-çıkış oluyor. Sizin gönderdiğiniz format üzerinde bir kaç alternatif daha yaratmaya çalışacağım, umarım başarılı olurum.

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Sayın AYTEK1973,

Konunuz makrolarla geliştirmeye müsait.Excel'de tutacağınız verileri iyi belirleyip standart bir şekilde tutarsanız, sonradan bunları rahatlıkla Userformda Ekleme-Silme-Düzeltme-Görüntüleme-Tanımlama-Raporlamaları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ama üzerinde biraz uğraşmak gerekiyor.

Kolay gelsin.