Macro ile dosya çoğaltmak,dosyadaki verileri değiştirmek

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Soruyu anlamadım, cevabı da anlamadım. :kafa:
Sorularınızı aşama aşama sorarsanız eminim cevap bulacaksınız.
:)

Ben ise anlamaya çalıştım. :)
Anladığım şu. (zor oldu ama :D )
Siz dosyanızı bir şekilde SaveAs yapacaksınız. Bunu yaparken dosya adını bir gün ileri kaydıracaksınız. Ve dosyanızdaki bazı hücrelerin içeriklerini değiştireceksiniz. Bunlar sabit değerler, tarihler ve formüller.
Formüllerinizdeki başvuru yeri dosyanızın ismi ile aynı fakat klasörler farklı. Ben bu şekilde anladım. Eğer yanlışşsa düzeltiriz.

Þimdi yaptığıma gelelim.
Ã?nce kendi bilgisayarımın D sürücüsünde 10.05.05 RP den 13.05.05 RP ye kadar dosyalar oluşturdum. Ayın tamamı için siz oluşturabilirsiniz.
Sonra C sürücüsünün altında 10.05.05 RP isimli bir başka dosya oluşturdum. Sürekli SaveAs yapacağımız dosya bu. Bu dosya ekte. Bir bakın bakalım olmuş mu?

Yanlız 10.05.05 dosyası 31 .05.05 e kadar çoğalacak ondan sonra da 31 aralığa kadar hergün için çoğalmalı.365 tane dosya save as ile olmaz.

ayrıca bir dosya daki bazı hücrelerdeki bilgiler başka dosyadaki hücrelerler ile bağlantılı olduğundan mesela 10.05.05 RP.xls dosyasındaki bazı hücreler 10.05.2005.xls adlı başka bir dosyadan bilgi alıyor.yılın her günü için bu linkleri düzeltmek te çok zor olur.yani bende bu kadar anlatabildim.böyle bir makro zor galiba.