MAİL MERGE(MEKTUPLAR POSTALAR)

MERHABALAR,
Mail merge denen özellikle başım dertte yardımlarınızı bekliyorum.Excelde oluşturduğum daha doğrusu hergün bana gelen bi data var ve bu datanın üzerindeki belli bilgileri wordd de sabit bi yazının üstüne ekliyorum.Örneğin şehir isimleri var ve süzerek adana nın olduğu satırları ekrana getirdim.Word deki sabit yazının üstünde şehir yazan yere adana yazıyorum ve o süzdüğüm yeri kopyalayıp paste special ile bitmap olarak yapıştırıyorum(dağılmasını engellemek için) Ancak hergün nerdeyse bütün illere bu mailleri atıyorum ve artık çok sıkıcı bi hal almaya başladı.Ne yapacağımı düşünürken mail merge ü keşfettim ama bir türlü mail gönderemedim:( bu özellikle otomatik mail göndermek mümkün mü? iş yerinde office 2000 var ve ben bir türlü başaramadım:( Birde ms query nedir?

Mail Merge Helper=Adres Mektup Birleştirme olarak anlatım

Merhaba

Mail Merge Helper=Adres Mektup Birleştirme olarak anlatılmıştır

Mevsim kardeş eğer exel verisini belirli hücre başlıklarını satır satır olarak worde mektup birleştirme özelliğinden atabilirsin ve her yeni gelen datayı wordle mektup birleştirilmiş exelle kopyaladığında worde yapman gereken sadece adres mektup birleştirme tuş bölümünden sonrakine basarak metnin değişmesini sağlayıp daha sonra wordü her değiştirdiğinizi posta alıcısına gönderle işinizi halledebilirsiniz.

Konuyu Açarsak.

Exel sayfasının aynı satır üzerindeki Şehir başlıklı bir sütün olsun mesela, Word'e
Araçlar>Mektuplar ve Postalar>Adres mektup birleştirme ile exel verisini birleştirelim (Word dosya ekinde anlatım resimli ve uzun anlatılmıştır 2000 versiyonunda 2003 versiyonunda işlem aynı fonksiyon farklı "Farkı 2000 ve altı versiyonunda exel dosyasını wordu açtığımızda otomatik açıyor, 2003 versiyonunda sadece wordu açıyor eklenen adres mektup birleştirme alıcıları diye bir tuş eklemiş )

Daha sonra yapmamız gereken exeldeki verileri değiştirmek ve wordeki ileri geri tuşlarını kullanarak verileri değiştirerek postalamak.

Kozamur cevabın için çok teşekkür ederim,

Peki bunu otomatik yapmanın bir yolu var mıdır? Yani mail merge ile exceldeki verileri otomatik birleştiriyoruz ve ileri diyerek tek tek her veriyi gönderiyoruz ancak benim merak ettiğim bunu kendisi bir seferde yapıyor mu? ben merge tuşuna basıcam ve bir seferde hepsini göndercek! bunu yapıyor olması gerek ama bir türlü başaramadım:(