Makro ile başka excel dosyasına arşivlemek ---BİRAZ ACİ

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Makro ile başka excel dosyasına arşivlemek ---BÝRAZ ACÝ

Arkadaşlar:
daha önce bu konu ile ilgili üç cevap aldım ancak sorunumu hala halledemedim. Belki ben yapmak istediğimi tam anlatamadığım için sanıyorum. Þimdi ise problemimi biraz daha açarak yazıyorum; İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Aşağıda olduğu gibi bir czane ödemeleri ile ilgili dosyam (ECZANE Ã?DEMELERİ.xls) var ve bu dosyada "Arşiv" sayfası var ve "AnaSayfa"dan "Arşiv" sayfasına belirttiğim hücreleri kopyalayabiliyorum. Ancak "Arşiv" sayfasına kaydettiğim bazı hücrelerin Başka xls dosyası olan (aşağıda yerini de belirttim) HARCAMALAR 2005.xls dosyasının "Eczane İlaç Giderleri" sayfasına da işlemek istiyorum. Aynı makro ile veya başka bir makro ile. Aşağıdaki makroyu incelerseniz daha iyi olur sanırım. Ayrıca ECZANE Ã?DEMELERİ.xls dosyasının Arşiv makrosunu da görderiyorum. Bunu çalıştırdım. Çalıştıramadığım veya başaramadığım makro ise aşağıda:

Sub ArsivDenemee()
Workbooks.Open Filename:= _
"D:\mustafa\Belgelerim\xxx\HARCAMALAR 2005.xls"
Sheets("ECZANE İLAÇ GİDERLERİ").Range("G" & Say + 1).PasteSpecial
Sheets("AnaSayfa").Range("A24").Copy
ActiveWorkbook.Save
ActiveWindow.Close
Application.CutCopyMode = False
End Sub

Bu Aynı dosyadaki arşiv için oluşturduğum makro. Bu çalışıyor.
Sub ArsivDeneme()
Say = WorksheetFunction.CountA(Sheets("Arsiv").Range("B1:B65536"))
Sheets("Arsiv").Range("B" & Say + 1).PasteSpecial
Say = WorksheetFunction.CountA(Sheets("Arsiv").Range("C1:C65536"))
Sheets("AnaSayfa").Range("A27:D27").Copy
Sheets("Arsiv").Range("C" & Say + 1).PasteSpecial
End Sub

----Selamlar------

Sub ArsivDenemee()
"D:\mustafa\Belgelerim\xxx\HARCAMALAR 2005.xls"
ActiveWorkbook.Save
ActiveWindow.Close

End Sub

yukarıdaki gibi denermisin

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Makro ile başka excel dosyasına arşiv-- ACÝL !!!!!!!!!!

Ben anlatamadım derdimi şu foruma herhalde.
Bir kurum mutemediyim. Eczane faturalarının sırasıyla tahakkukunu yapıyorum. Eczane ödemelerimi "ECZANE Ã?DEMELERİ.xls" dosyasının "AnaSayfa" sında Firma Adı A24 hücresi Fatura Tarihi A27 hücresi Fatura No B27 hücresi Fatura Tutarı C27 hücresine giriyorum nakitini kestikten sonra bu bilgileri önce "ECZANE Ã?DEMELERİ.xls" dosyasının "Arşiv"sayfasında karşılık gelen hücrelerine, daha sonra (Ã?DEMELER.xls)dosyasının (ECZANE) sayfasının A4,B4,C4,D4 Hücrelerine arşivlemesini yaptıramak istiyorum. Başka eczanenin faturasını işlediğimde işlediğim eczaneye ait fatura bilgilerini de yine (Ã?DEMELER.xls)dosyasının (ECZANE) sayfasının A5,B5,C5,D5 HÜCRELERİNE arşivletmek istiyorum. Her eczanenin fatura bilgilerinin (Ã?DEMELER.xls)dosyasının (ECZANE) sayfasının sırasıyla ilgili sütünlarına arşivletmek istiyorum.

KOD' u tekrar gönderiyorum bunu üzerinde altarnatifler verirseniz daha faydalı olacağınız kanısındayım. Eğer incelerseniz daha iyi olur sanırım. acil yardım bekliyorum.
teşekkürler.

Sub ArsivDenemee()
"D:\mustafa\Belgelerim\Ã?DENEK İÞLERİ\HARCAMALAR 2005.xls"
Sheets("AnaSayfa").Range("A24").Select
Selection.Copy
Say = WorksheetFunction.CountA(Sheets("ECZANE İLAÇ GİDERLERİ").Range("G1:G65536"))
ActiveWorkbook.Save
ActiveWindow.Close
End Sub

ASLINDA EXCEL DOSYALARIMI GÃ?NDERECEÐİM ANCAK BAÐLANTILAR İÇERDİÃİ İÇİN GÃ?NDEREMİYORUM.
MAİL adresim ise mozen60@hotmail.com

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Size ECZANE Ã?DEMELERİ dosyası kapalı ikende verileri çekebilmenizi sağlayan bir kod öneriyorum. ECZANE Ã?DEMELERİ dosyasını C nin altına kopyalayarak deneyin. Yada kod içindeki yolu kendinize göre değiştirin.

[vb:1:e470ca14f6]Sub verial()
sat = WorksheetFunction.CountA([a3:a65536]) + 3
Sheets("ECZANE").Cells(sat, 1) = ExecuteExcel4Macro("'C:\[ECZANE Ã?DEMELERİ.xls]sayfa1'!R25C1")
Sheets("ECZANE").Cells(sat, 2) = ExecuteExcel4Macro("'C:\[ECZANE Ã?DEMELERİ.xls]sayfa1'!R25C2")
Sheets("ECZANE").Cells(sat, 3) = ExecuteExcel4Macro("'C:\[ECZANE Ã?DEMELERİ.xls]sayfa1'!R25C3")
End Sub[/vb:1:e470ca14f6]

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Makro ile başka excel dosyasına arşiv-- ACÝL !!!!!!!!!!

Bir kurum mutemediyim. Eczane faturalarının sırasıyla tahakkukunu yapıyorum. Eczane ödemelerimi "ECZANE Ã?DEMELERİ.xls" dosyasının "AnaSayfa" sında Firma Adı A24 hücresi Fatura Tarihi A27 hücresi Fatura No B27 hücresi Fatura Tutarı C27 hücresine giriyorum nakitini kestikten sonra bu bilgileri önce "ECZANE Ã?DEMELERİ.xls" dosyasının "Arşiv"sayfasında karşılık gelen hücrelerine, daha sonra (Ã?DEMELER.xls)dosyasının (ECZANE) sayfasının A4,B4,C4,D4 Hücrelerine arşivlemesini yaptıramak istiyorum. Başka eczanenin faturasını işlediğimde işlediğim eczaneye ait fatura bilgilerini de yine (Ã?DEMELER.xls)dosyasının (ECZANE) sayfasının A5,B5,C5,D5 HÜCRELERİNE arşivletmek istiyorum. Her eczanenin fatura bilgilerinin (Ã?DEMELER.xls)dosyasının (ECZANE) sayfasının sırasıyla ilgili sütünlarına arşivletmek istiyorum.

KOD' u tekrar gönderiyorum bunu üzerinde altarnatifler verirseniz daha faydalı olacağınız kanısındayım. Eğer incelerseniz daha iyi olur sanırım. acil yardım bekliyorum.
teşekkürler.

Sub ArsivDenemee()
"D:\mustafa\Belgelerim\Ã?DENEK İÞLERİ\HARCAMALAR 2005.xls"
Sheets("AnaSayfa").Range("A24").Select
Selection.Copy
Say = WorksheetFunction.CountA(Sheets("ECZANE İLAÇ GİDERLERİ").Range("G1:G65536"))
ActiveWorkbook.Save
ActiveWindow.Close
End Sub

ASLINDA EXCEL DOSYALARIMI GÃ?NDERECEÐİM ANCAK BAÐLANTILAR İÇERDİÃİ İÇİN GÃ?NDEREMİYORUM.
MAİL adresim ise mozen60@hotmail.com

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Re: Makro ile başka excel dosyasına arşiv-- ACÝL !!!!!!!

...

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe

musti60' Alıntı:
Sayın musti60,
Forumdaki arkadaşlar olarak biz sizin ne demek istediğinizi anladık ve verilen cevaplar,özellikle de leventm arkadaşın verdiği cevap sizin isteklerinizi karşılıyor.
Ayrıca sizin çalıştıramadığım dediğiniz kodlarla çalıştırdım dediğiniz kodları satır satır takip ederseniz aradaki farkı da görebilirsiniz.kopyalama ve yapıştırma,ardından da save etme olaylarını bir inceleyin.Çalıştıramadığınız kodları ikincisi ile bağdaştırın.
Ayrıca leventm arkadaşın verdiği alternatifi de bir deneyin.Ben de bir eczacı arkadaş için ,oldukça da geniş çaplı bir müşteri takip programı yapmış ve levent arkadaşın size verdiği kod tarzı kodlar kullanmıştım.
Size tavsiyem biraz daha inceleyin kodlarınızı.Bu forumdaki arkadaşlar,inanın,ellerinden gelenin en iyisini yapıp,sıkıştığımız yerde yardımcı oluyorlar. :bravo:

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr

bedersu' Alıntı:
musti60' Alıntı:
Sayın musti60,
Forumdaki arkadaşlar olarak biz sizin ne demek istediğinizi anladık ve verilen cevaplar,özellikle de leventm arkadaşın verdiği cevap sizin isteklerinizi karşılıyor.
Ayrıca sizin çalıştıramadığım dediğiniz kodlarla çalıştırdım dediğiniz kodları satır satır takip ederseniz aradaki farkı da görebilirsiniz.kopyalama ve yapıştırma,ardından da save etme olaylarını bir inceleyin.Çalıştıramadığınız kodları ikincisi ile bağdaştırın.
Ayrıca leventm arkadaşın verdiği alternatifi de bir deneyin.Ben de bir eczacı arkadaş için ,oldukça da geniş çaplı bir müşteri takip programı yapmış ve levent arkadaşın size verdiği kod tarzı kodlar kullanmıştım.
Size tavsiyem biraz daha inceleyin kodlarınızı.Bu forumdaki arkadaşlar,inanın,ellerinden gelenin en iyisini yapıp,sıkıştığımız yerde yardımcı oluyorlar. :bravo:
Biraz da yumuşak dilde yardım talebiniz olursa ( isyan etmek yerine )bence yardım etmek isteyenlerin sayısı da artar. :arkadas: