MAKRO İLE RAPORA RESİM EKLEMEK

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
MAKRO ÝLE RAPORA RESÝM EKLEMEK

Ã?ncelikle iyi akşamlar!
Bir yanlış anlamaya meydan vermemek için editliyorum.Þöyleki forumu taradım ancak istediğim gibi bir uygulama bulamadım.Resim eklemek sanki bir excel muamması birçok başlık açılmış.Tekrar ediyorum benim istediğim farklı birşey.

Ã?ğretmen Sicil Raporları için bir veritabanım var .Bu veritabanından faydalanarak sicil raporlarını alabiliyorum.Ancak ben öğretmen resimlerinide eklemek istiyorum yani raporu resimli olarak yazdırmak istiyorum.Raporum makro ile alınıyor dolayısı ile resmin makro ile atanması lazım.Þöyle ki öğretmenin adı soyadı Ahmet Yeşil olsun bu öğretmeni seçip rapor oluştur dedğimde makro nasıl ilgili verileri ilgili hücrelere aktarıyorsa aynı şekilde aynı addaki jpg uzantılı (farklı da olabilir) resimi de eklesin .Bu mümkün mü? Mümkünse nasıl.Teşekkürler.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Gerçi şu ana kadar kimse cevap vermedi ama ben sormaya devam edeyim.Ã?ncelikle SGM020 arkadaşım teşekkürler.Ben bu başlığı açmadan önce tüm forum taradım.Dolayısı ile yazdığınız linklere ve örneklerede baktım .Benim sorduğumu bu değil.Tekrar açıklayayım belki yardımcı olan çıkar.Þimdi Bir UserForm aracılığı ile kişi bilgilerini çağırıp kişi adına göre örneğin görevyeri belgesi çıkarıyorum belgedeki tüm girdiler makro ile atanıyor ad,soyad ,görev yeri ,kurum amiri vs.Þimdi benim istediğim şu örneğin D1 hücresine Ali Uyar adı makro ile yazıldığında bu kişiye ait resim de örneğin G2 hücresine gelebilirmi.Ã?rneklerin hiçbiri buna yanıt değil.Kodları değiştirip farklı mantıklar yürütmeye çalışıyorum ama şu ana kadar başaramadım.İlgilenecek arkadaşlara şididen teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ã?ncelikle C:\Resim isimli bir klasör oluşturun ve bu klasöre her isime ait resimleri jpg formatında yerleştirin. Resimlerin isimleri ile D1 hücresine yazılan isimler aynı olsun. Sonrada aşağıdaki kodu command butonunuza ilave edin.

[vb:1:10c41f3f7d]On Error Resume Next
ActiveSheet.Shapes("ad").Delete
[g2].Select
ActiveSheet.Pictures.Insert("C:\Resim\" & [d1] & ".jpg").Select
Selection.Name = "ad"
[g2].Select[/vb:1:10c41f3f7d]

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Teşekkürler leventm bana göre tarihe geçecek bir kod benim için.Tekrar çok teşekkürler 2 gündür :kafa: nihayet. :arkadas: