Soru Makro ile yeni sayfa adını tarih olarak yazmak

Excel Vers. ve Dili
Office Professional Plus 2013, İngilizce
Record Macro fonksiyonu ile oluşturduğum yeni sayfanın bir hücresinde yazılı olan tarih ile nasıl isimlendirebilirim?
ActiveSheet.Name = Range("bla bla")
girdiğimde çalışmıyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Ayrıca profilinizde yazan "Sadece "Record Macro" otomatik kayıt kullanabiliyorum." ifadesi yerine bizlerdeki gibi kullandığınız ofis sürümü ve dilini yazmanız daha uygun olacaktır. Bu bilgi size verilecek cevaplarda önem arz ediyor.

Sonrasında aşağıdaki kodu dosyanızda "BuÇalışmaKitabı" ya da "ThisWorkbook" bölümüne uyguladığınızda sayfalarda A1 hücresine elle tarih girdiğinizde sayfa adı olarak atanacaktır.

C++:
Option Explicit

Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
    ActiveSheet.Name = Range("A1")
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Merhaba,

Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Ayrıca profilinizde yazan "Sadece "Record Macro" otomatik kayıt kullanabiliyorum." ifadesi yerine bizlerdeki gibi kullandığınız ofis sürümü ve dilini yazmanız daha uygun olacaktır. Bu bilgi size verilecek cevaplarda önem arz ediyor.

Sonrasında aşağıdaki kodu dosyanızda "BuÇalışmaKitabı" ya da "ThisWorkbook" bölümüne uyguladığınızda sayfalarda A1 hücresine elle tarih girdiğinizde sayfa adı olarak atanacaktır.

C++:
Option Explicit

Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
    ActiveSheet.Name = Range("A1")
End Sub

Hoşbuldum, teşekkürler,

Klasik olacak ya, bilgisayardan ne kadar uzak ama makro yapmaya ne kadar hevesli olduğum ortada. Kullandığım Office, Pro Plus 2013 İngilizce sürüm(müş)!

Tavsiye ettiğiniz işlemi yaptım. Makro "Debug" uyarısı ile kesiliyor, dizini tamamlamıyor. Sayfanın "elle" kopyasını yaptığımda yeni sayfa adını dilediğim şekliyle yazıyor.

İlginize ve sabrınıza teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
Merhabalar,

Yukarıda yazdığım yanıtta ne kadar net ifade ettim bilemiyorum, aradan geçen zamanda bir dönüş alamadım. Oysa yardım istediğim sorun çözülmedi.
Kurduğum makronun çalıştırılmasıyla oluşan yeni sayfadaki sabit yerde yazan tarihin otomatik olarak sayfa adı olmasını istediğim halde Korhan Bey'in önerisi sayesinde sadece "elle" açtığım yeni sayfa ismi o hücredeki tarih oluyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Kurduğunuz makroyu hatta örnek dosyanızı paylaşırsanız daha net cevaplar alabilirsiniz