Makro Kapalı Dosyadan Veri alma

Excel Vers. ve Dili
Office 2019
Merhabalar,

asagıdaki kodumda Diğer_Not olarak göstermis oldugum yoldaki dosyanın acılmayarak verılerını getırmek ıcın nereyı duzeltmem gerekıyor ayrıca sıyah ıle koyulastırdıgım alanda da hata alıyorum herkese sımdıden cok tesekkurler

Sub Detay1()

Sheets("Detay ").Unprotect "2222"

Dim Sayfa1 As Worksheet
Dim Diğer_Not As Workbook
Dim Tablo As Range
Dim i As Long

Set Sayfa1 = Sheets("Detay")
Set Diğer_Not = Workbooks.Open("C:\Program Files (x86)\Raporlar\Dosyalarım\Diğer.xlsx", Password:="2222", ReadOnly:=True)
Set Tablo = Diğer_Not.Sheets("GenelNot").Range("A:A")

For i = 2 To Sayfa1.Range("A2").End(xlDown).Row
Sayfa1.Cells(i, 15) = Application.VLookup(Sayfa1.Cells(i, 4), Tablo, 1, 0)
Next

Set Sayfa1 = Nothing
Set Diğer_Not = Nothing
Set Tablo = Nothing

Sheets("Detay").Protect Password:="2222", AllowFiltering:=True

End Sub

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029
, AllowFiltering:=True kısmını silince calsıyorsa allow koşulunu incelemek gerekebilir

Excel Vers. ve Dili
Office 2019
Hocam Sheets("Detay").Protect Password:="2222", AllowFiltering:=True bu satırı sılınce tamamen hata vermıyor gerekıyorsa bunu kullanmam ama Set Diğer_Not = Workbooks.Open("C:\Program Files (x86)\Raporlar\Dosyalarım\Diğer.xlsx", Password:="2222", ReadOnly:=True) bu dosyayı yıne acıyor bunu acsın ıstemıyorum burasını nasıl duzeltebılırım dosyayı acmadan sonucu almayı

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Linkteki konular belki ilginizi çekebilir..

Excel Vers. ve Dili
Office 2019
Merhaba,

Linkteki konular belki ilginizi çekebilir..

Korhan Hocam dediginiz alanları inceledim fakat kapalı ibaresi göremedim acemiliğim icin özür dlerim öncelikle yabancı bi sitede asagıdaki ibareyi bulup ekledim sadee ekranda gıt gel yaparak getırdı bunu cozme sansımız varmı

Other_Notes.Close SaveChanges:=False

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Verdiğiniz kod satırı açılmış dosyayı kaybetmeden kapatır. Yani sizin istediğiniz sonuç değildir. Çünkü siz dosyayı hiç açmadan bu işlemin olması konusunda talepte bulunmuşsunuz. Bende naçizane daha önce işlenen benzer konuları paylaştım. Konulardaki kodları inceleyerek kendi dosyanızı uyarlamak işi size kalmış.