Makro kısa yolu geç açmaya başladı.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2002 Tr
Access de hazırlamış olduğum bir .mdb dosyam var dosyadaki hazırladığım formu açmak için oluşturduğum makroya kısa yol atadım tıkladığım zaman hemen form açılıyordu fakat geçen zaman içinde forma bilgi girişlerinin fazlalığındanmı nedendir bilmiyorum, kısa yola şimdi tıkladığımda çok geç açılıyor. Bunu hızlandırmanın bir yolu varmı? İlgilenirseniz çok sevinirim. Birde Rapor yazdırmaya kalktığımda tüm girişleri yazdırmaya kalkıyor sadece seçtiğim firmanın raporunu nasıl yazdırabilirim. Hoşçakalın.

Excel Vers. ve Dili
2003
Veri tabanın ekte. Raporu yazdırmaya kalktığında ki olay tamam.

birinci sorun sorun değil çünku anlamadım. bende her hangi bir sorun yok.

Tablonun birincil anahtarı yok.
ve neden öyle yaptın anlamadım. bir kez girseydin.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2002 Tr
Teşekkürler

medusa006 usta çok teşekkür ederim. Rapor yazdırma işi tam istediğim gibi olmuş. Birincil anahtar atamamız ne işe yarıyor bunu anlıyamadım. Bir de diğer konuyu anlamadım demişsiniz biraz daha açayım. Veri tabanını normal açtığımda problem yok fakat makrolarda "Form_aç" isimli bir makro oluşturdum.
Bu makroya kısayol oluşturup masaüstüne koydum. Masaüstündeki bu makronun kısayolunu tıkladığımda form geç açılıyor. Buna bir çözüm olurmu acaba,bunu anlatmak istemiştim. Fakat olmazsada önemli değil.Bu kadarlık ilginizden ötürü bile çok teşekkür ederim.:hihoho: