Makro Kullanarak Sayfada Çoklu Süzme

Çoklu bir arama sayfası yapmak istiyorum.Makro kodlarını kullanmayı bilmiyorum.aşağıdaki örneğe göre çoklu süz yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sorunuzu yanlış anlamadıysam, istediğiniz şey fonksiyon ile de yapılabilir. Örnek ektedir.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn kurd27,

Sorularınızı bir kere sormanız yeterlidir. Aynı soruyu sorduğunuz diğer başlık silinmiştir.

Excel Vers. ve Dili
2003 , ingilizce
Merhaba..

Mehmett arkadaşımızın verdiği örneğin farklı bir türüne ihtiyacım var.. Ürün özellikleri ile ilgili bir excel sayfasında bir veya birden çok özelliğe sahip ürünü görüntülemek istiyorum..

Mesela, ayakkabı modelleri bağcıklı ve bağcıksız olarak sıralanıyor.. her sütunda bir ayakkabı modeli olduğunu düşünün.. ben sadece bağcıklı olanları, ya da sadece bağcıksız olanları görmek istersem, nasıl bir formülasyona gitmem lazım? fonksiyon ile altından kalkamadım, makro mu gerekiyor? Nasıl yapılacağı hakkında bilgi alabilirsem sevinirim..

Bir de sadece bir özellik için değil, birden fazla özellik için süzme yapmak istesek, mesela hem bağcıklı, hem siyah ayakkabıları listelemek istesek, bu nasıl yapılabilir?..

Örnek gösterebilecek olanlar varsa sevinirim..

teşekkürler şimdiden..

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Süz komutuyla yapabilirsiniz.

Tablonuzun içindeki bir hücre seçiliyken;

Veri > Filtre uygula > Otomatik filtre uygula komutlarını verin.

Forumda "Süz" ve "Filtre" kelimelerini aratın, çeşitli örnekler bulacaksınız.