Makrodaki tırnak işaretini kaldırmak

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe (64 bit)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-01-2025
Arkadaşlar, sayın hocalarım, bir makro düşünün, örneğin

Kod:
Sub Makro1()
    Range("A1").Select
    With Selection.Interior
        .Pattern = xlSolid
        .PatternColorIndex = xlAutomatic
        .Color = 65535
        .TintAndShade = 0
        '.PatternTintAndShade = 0
    End Sub
Tırnak işareti yaptığım satır aktif değil artık. Bunu bir buton yardımıyla Sayfadan o satırı aktif ya da ' işaretli yani dikkate alınmayan satır yapmak mümkün mü?
Teşekkür ederim.
Saygılarımla.

antonio

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2013 Türkçe
Merhaba,
Aynı kodları, Makro2() ismi ile sözünü ettiğiniz butona bağlayın, ' işaretli satırı aktif olarak değiştirin. Makro1() makrosunu da diğer butona bağlayarak butonları "Aktif", "Pasif" olarak isimlendirebilirsiniz. Kolay gelsin.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Arkadaşlar, sayın hocalarım, bir makro düşünün, örneğin

Kod:
Sub Makro1()
    Range("A1").Select
    With Selection.Interior
        .Pattern = xlSolid
        .Color = 65535
        .TintAndShade = 0
        '.PatternTintAndShade = 0
    End Sub
Tırnak işareti yaptığım satır aktif değil artık. Bunu bir buton yardımıyla Sayfadan o satırı aktif ya da ' işaretli yani dikkate alınmayan satır yapmak mümkün mü?
Teşekkür ederim.
Saygılarımla.
Merhaba
966 mesaj yazmışsınız bu mesaj baya çok bura şunu söylüyüm 200 ve daha fazla mesajı olanlar kendisini birazcık öğrenmeye itenler bu tür soruları kendisinin yapacağını düşünüyorum size gelence kendinizi birazcık geleştirin öğrenmeye bakın size kodu yazıyorım mutlaka buna benzer işlemleri görmüşünüzdür veya size buna benzer cevap veren olmuştur diye düşünüyorum.

Rich (BB code):
Sub Makro1()
    Range("A1").Select
    With Selection.Interior
        .Pattern = xlSolid
        .Color = 65535
        .TintAndShade = 0
        If Range("A1").Value = 1 Then
        .PatternTintAndShade = 0
        End If
    End Sub
A1 hücresine 1 yazarsanız ilgili kırmızılı yer aktif olur A1 hücresine birin dışında herhangibir şey yazarsanız aktif olmayacak

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
31-01-2025
Merhaba
966 mesaj yazmışsınız bu mesaj baya çok bura şunu söylüyüm 200 ve daha fazla mesajı olanlar kendisini birazcık öğrenmeye itenler bu tür soruları kendisinin yapacağını düşünüyorum size gelence kendinizi birazcık geleştirin öğrenmeye bakın size kodu yazıyorım mutlaka buna benzer işlemleri görmüşünüzdür veya size buna benzer cevap veren olmuştur diye düşünüyorum.

Rich (BB code):
Sub Makro1()
    Range("A1").Select
    With Selection.Interior
        .Pattern = xlSolid
        .Color = 65535
        .TintAndShade = 0
        If Range("A1").Value = 1 Then
        .PatternTintAndShade = 0
        End If
    End Sub
A1 hücresine 1 yazarsanız ilgili kırmızılı yer aktif olur A1 hücresine birin dışında herhangibir şey yazarsanız aktif olmayacak
Hocam inanın öğrenmeye çalışıyorum. Bazen bildiğimi bilmiyorum. Yani aaa biliyormuşum oluyor. Geçen gün Korhan hocam da aynısını söyledi. Soru sordum. Sağ olsun cevap verdi. Baktım aynısını yazmışım ama araya nokta koymayı unutmuşum. Biraz yaş diyelim biraz da işimden ötürü. Kafamda tüm abonelerin bilgileri lütfen mazur görün hocam. Teşekkür ederim. Var olun.

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
31-01-2025
Merhaba,
Aynı kodları, Makro2() ismi ile sözünü ettiğiniz butona bağlayın, ' işaretli satırı aktif olarak değiştirin. Makro1() makrosunu da diğer butona bağlayarak butonları "Aktif", "Pasif" olarak isimlendirebilirsiniz. Kolay gelsin.
Ben de öyle yaptım. Bir buton koydum. Teşekkür ederim.