makrolu excellde açılmama sorunu

sayın arkadaşlar makro ile hazırladığım birkaç programda açıldıktan sonra "makroları etkinleştir dedikten sonra "class not registered. CLSID (AC9F2F90-E877-11CE-9F68-00AA00574A4F)" şeklinde bir uyarı geliyor.Makroları etkinleştirme dediğim zamanda sayfa açılmıyor.Ancak diğer uygulamalarımda makroları etkinleştir deyince açılıyor ve çalışıyor.Neden böyle bir şey olduğu hakkında bir fikir verebilirmisiniz.Nasıl düzelecek bu durum hepinize şimdiden Teşekkürler..

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Aklıma gelen bir şeyi denermisiniz?

1) Açık olan tüm programları kapatın

2) Start >> Run (Başlat - Çalıştır) kutusuna aşağıdakini olduğu gibi yazın ve OK - Tamam tuşuna basın.

Regsvr32.exe fm20.dll

dediğinizi anladım dersem yalan olur..Digital sertifika komutu nasıl çalıştırılır ayrıca raider arkadaşım dediğini yapınca otomatikmi düzelecek...

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
kissman' Alıntı:
.....
ayrıca raider arkadaşım dediğini yapınca otomatikmi düzelecek...
Muhtemeldir ama garanti de değildir .... :mrgreen:

Tüm açık programları kapattıktan sonra bir deneyin, zarar görmezsiniz.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
ALPEN' Alıntı:
@Raider,

Gözünden vurdun.

......
hehe....içime doğmuştu :mrgreen:

Ama dur bakalım, olacak mı ?

Deneyip de cevabını yazarsa, öğrenicez.

arkadaşlar işlem tamam gibi nt kullanmaktayım burada oturumlar var ben kendi oturumumda açında aynı hata devam ediyor ama yetkili açınca raider in cevabını yaptım düzeldi ama sadece yetkili oturumunda işlem tamam kendi oturumumda aynı hata devam ediyor..

Sizin hesabınızın windows a bir dll register etme hakkı yoktur.

Sizin hesabınızın sisteme dll register edebilmesi için "power user" ve üstü olması gerekir.

Bu durumda windows'un tanıdık ve sıcak mesajı çok işe yarar,

"Lütfen sistem yöneticinizle temasa geçin."

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Durumdan benim anladığım kadarıyla NetWork ortamındaki profiliniz bozulmuş....

İlgili yedekleri aldıktan sonra, sistem yöneticinizle görüşün ve sizin NetWork profilinizi yenilesin. Büyük ihtimalle sorun çözülecektir...

profilim yeniden yaratıldı ama hala açılmıyor aynı hatayı veriyor.Benim anlamadığım admin ile açınca açılan bu evraklar kendi kullanıcı adımla açınca neden açılmıyor.kafayı yiyecemmmm....bilen yardım etsin lütfennnn.kullanıcı hesabımın kısıtlı olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım... :eek:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sayın kissman, benim bir önerim olacak aynı hatayla bende karşılaştım. Þimdi şöyle yapalım, VB kod sayfasından Tools`ı seçin oradan da References`i tıklayın açılan ekranda bir bakın gereksiz References yüklenmiş olabilir. Bu gereksiz Referenceslara ait kutucukları boşaltıp "OK" düğmesine basarsanız. Sorun çözülür diye düşünüyorum. Ama sadece tahmin.

Aman dikkat benimki sadece bir öneri sizin konuyu tam olarak anlayamadığım için çok dikkatli olun. Bunu yapmadan önce farklı kaydederek proğramın bir örneğini alın. Kolay gelsin.

Ayrıca, bu görüşümü değerlendirmek üzere üstadlarımın görüşüne sunuyorum. Saygılarımla.

sayın ongun dediğinizi yapmam mümküm değil uyarıya tamam dedikten sonra excell siyah ekranda kalıyor vb ye girince tolls tan references seçilemiyor maalesef..ama yanıtın için teşekkürler bu akşam bakıma geliyorlar sanırsam imaj attıracağım bakalım ne olucak format gibi bişi genelde herşey bu şekilde düzelmezmi zaten :)