makronun çalışma süresini kısaltma

sarisakal

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-08-2025
Arkadaşlar makro yardımmıyla test değerlendirme programı hazırlıyorum.Ã?rnek dosya ek te.makro yardımıyla veri sayfasındaki bilgilerin istediğim özellikte olanlarını seçerek kayıt sayfasına aktarıyorum.programda tıkla ya basıp açılan menüden sınıf ve test seçip süz dediğinizde görebilirsiniz.
sorun şurda
veri sayfasındaki öğrenci kayıtları arttıkça makronun çalışması çok yavaşlıyor.bazen 10-15 dk.bunu nasıl hızlandırabilirim.(orada 750 civarında kayıt olacak zamanla)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki dosyada farklı bir kodlama yapısı kullandım. Bu durumda çok hızlı çalışacaktır.

sarisakal

Altın Üye
16-08-2025
Hayırlı Akşamlar.........
Yazdığınız kodlarla makro oldukça hızlandı.
Ama bir sorun var.
Sadece test yada sadece sınıf seçildiğinde yani diğeri boş iken kod hata veriyor.Ayrıca benim listemde kayıtlar a1 hücresinde başlıyor.Buna göre nasıl bir düzenleme yapabiliriz acaba.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ayrıca benim listemde kayıtlar a1 hücresinde başlıyor.
Yeni kodlama sisteminde A2 den başlaması gerekiyor aksi takdirde hata yapacaktır. Yapacağınız sadece dosyanızın en üstüne bir satır eklemektir. Diğer konuylada ilgilenip bilgi vereceğim.

sarisakal

Altın Üye
16-08-2025
Arkadaşlar soruma cevap alamadım.Yok mu yardım edecek bir arkadaş.............(Verileri bir form yardımıyla giriyorum.Onu değiştirebilmem mümkün değil.Bu nedenle a1 hücresinden başlamalı.)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyin.