Makroyu Butona Atamak

Benim VBA hakkinda pek bilgim yok.
Ama kendim söyle bir kod yazdim. Makro calistirildigi zaman bir hücreyi kontrol ediyor eger o hücrede x varsa gereksiz olan bir sayfayi kapatiyor yani gizliyor diyelim. Eger yoksa o baska bir sayfayi kapatiyor. Benim yapmak istedigim ise bir buton koyup. Butona basildiginda bunun otomatik olarak gerceklesmesi. Yani Kondensator ve Saturator isimli iki hücrem var bu hücrelerin üstlerine x koyuyorum ve buna göre sistem icin gerekli diger tüm verileri belirliyorum. Yani iki buton olsun ve birine bastigimda hem saturatora x koysun hem de kondensator ile ilgili sayfayi kapatsin istiyorum hem de tabii ki saturator ile ilgili sayfa kapaliysa onu acsin ve kondensatorun ustundeki x 'i silsin. Eger kondensatora basarsam saturator sayfasini kapatsin ama bir yandan da eger kapaliysa kondensator sayfasini acsin istiyorum ve kondensatorun üstüne x koysun ve saturatorun ustundeki x 'i silsin.

Biraz karmasik oldu ama bu yaptigimdan öte anlattigim gibi bir kod nasil yazilir bir fikri olan varsa sevinirim. VBA dan hic anlamiyorum ancak en basta anlattigim kadarini yazabildim yani.

tesekkurler

Buna kimse cevap vermiyor bari sunu sorayim :)

Peki herhangi bir hücreden bir fonksiyon yardimi ile nasil bir makroyu cagirabilirim. Yani Mantiksal bir kontrol yaptiracagim if ile mesela. Eger su hücre söyleyse su makroyu kendiliginden calistir gibisinden birseyi nasil yapabilirim.

Yani fonksiyon ya da her ne olursa :)
tesekkurler,

T

TRABLUS

Misafir
Tarih: Pts Tem 11, 2005 10:59
İlk mesajının zamanı,
Tarih: Pts Tem 11, 2005 11:51
Bu da 2. mesajının zamanı
Bu soruya 2 dk. içinde cevap verilmesi mümkün değil, lütfen biraz anlayışlı olalım. İlave olarak sorunuzda
Ama kendim söyle bir kod yazdim. Makro calistirildigi zaman bir hücreyi kontrol ediyor eger o hücrede x varsa gereksiz olan bir sayfayi kapatiyor yani gizliyor diyelim. Eger yoksa o baska bir sayfayi kapatiyor. Benim yapmak istedigim ise bir buton koyup.
demişsiniz, mümkünse kodları da buraya koyarsanız, arkadaşlar daha kolay yardımcı olurlar. Çünkü sizin yapılmasını istediğiniz şeyi gerçekleştirmek için arkadaşlar aynı sizin gibi tekrar kod yazmaları gerekli, ve bu kodları yazdıktan sonra sizin isteklerinizi ancak yapabilirler.

Saygılarımla

Birde sasirdim :) 2 dakika diye korktum hakikaten :)
Ama yok yani o saat farkindan yani 1 saat 2 dakika :)
Cünkü ben TR'de degilim suanda :)
Yinede tesekkurler
2.soruma cevap alabilirsem cok mutlu olurum.

Herkese tesekkurler,

T

TRABLUS

Misafir
:mrgreen:
Pardon pardon, ben bir mola vereyim geleyim. Þöyle bir hava alayım. :gidiyorum:

Cok tesekkur ediyorum yapti mve cok güzel oldu