Meİs Yardim

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar meis adlı bi acemi işi bişeler yaptım.

şimdi personel girişi için tıkladığımızda ekranda açılır menü olmalı diye düşüdüm ve burda kurum ismini seçince onunla ilgi önceden girilen veriler forma gelsin yine güncelleştirebilelim diye düşündüm ama yapamadım..(İlerleme düğmeleriyle bilgiler geliyo ama sırayla geliyo )

örneğimi ekliyorum.
teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın muratcolak55,

Bir bakın farklı bir şey istiyorsanız değiştirebilirim.

iyi çalışmalar:)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Sayın muratcolak55,

İstediğiniz değişikliği yaptım ve yukarıdaki uygulamanın yerine ekledim.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003
teşekkürler sayın modalı tekrar soru soracağım zaman burdamı devam edeyim

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın modalı

sayın modalı yaptığım meis çalışmasında ilişkiler yaptığım zaman bilgi tutarlılığını zorla diyorum aynı işlemleri yaptığım halde bazı tablolara bire çok bazı tablolarada bire bir ilişki yapıyo bu neden olabilir acaba bi bakarmısınız...

Excel Vers. ve Dili
Sayın muratcolak55,

Bir bir ilişkide ilişkilendirdiğiniz her iki alan da tekrarsız veri içermekte,
Bire Çok ilişkide, ilişkilendirdiğiniz alanların birisi tekrarsız diğeri tekrarlanabilir veriler içerdiğini göstermektedir.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın modalı

sayın modalı benim son eklediğim meisde hepsi tekrarsız veri olarak görülüyo ben mi anlayamadım teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Sayın muratcolak55,

Evet doğru tekrarsız hayır ı seçmişsiniz ama sıralı olduğundan öyle gösteriyor. Sıralı ayarını da hayır yapıp tekrar ilişkilendirirseniz durum düzeliyor.

Excel Vers. ve Dili
2003
bunun faydası ne hocam yani ben sadece her kurum için bir kayıt olsun istiyorum hangisi olmalı yinelem olmalımı olmamamlımı

Excel Vers. ve Dili
Doğru diyorsunuz her kurumun bir numarası var. Ama aynı kurumda çalışan öğretmenelerin de kurum numarası bir olmalı değil mi?

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın modalı tablo ve forumlardaki kurum bilgilerinden kurum seçerek benim seçtiğim kuruma göe verileri değişen bir form nasıl hazırlayabilirim ..enim yaptıklarımda rapordaki bilgiler değişmiyor aynen kalıyor.bazı örneklede bunu örüm ama anlayamadım.teşekkrüler