Merdiven (veya şelale?!) grafigi, Ustad'ların dikkatine.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Merhaba Sayın Üstad,
Forumda aramama ragmen rastlayamadım, isminin de bu olduğundan emin değilim, ancak görünce anlayacaksınız.
Kısıtlı excel bilgimle içinden çıkamadım.
Anlayacağınız gibi grafik, örneğin, iki dönem arasında çeşitli faktörlerin satışa etkisini gösteriyor. Formüle etmeye çalıştım ama sorun birbiri ardına + veya - faktörlerin sıralanması grafiğin akışını bozuyor. Birkaç değeri değiştirirseniz göreceksiniz.
Değerli yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim, umarım bunu yapmak mümkündür, öyleyse siz yaparsınız.
Sevgi ve saygılarımla,

Not: kolonlarda eksilerin işaret olarak görünmesi şart değil, gösterimden anlaşılacak zaten.

Ekli dosyalar

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
sorunuzu tam anlamadım, grafiğinizin seçtiğiniz grafik türündeki gibi görünmesini mi istiyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
sorunuzu tam anlamadım, grafiğinizin seçtiğiniz grafik türündeki gibi görünmesini mi istiyorsunuz?
Evet aynı şekilde görünmesini istiyorum. Ancak başka bir kullanıcı farklı rakamlar girdiğinde grafiğin devamlılığı bozulmadan güncellenmesini istiyorum. Yani 100'den 10 arttığında bir sonraki seviye 110'dan başlamalı, oradan 20 düştüğünde y ekseninde 90'a inmeli. Bilmem anlatabildim mi, şu haliyle olması gerektiği gibi görünüyor ama formüller tutarlı ve değişimleri yansıtacak doğrulukta değil.
İlginiz için çok teşekkürler