Metin Kutusuna Sayı yazıldığı Zaman Sayıya Göre Benim Belirlediğim Metin Gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar merhaba

bir formum bir tanede tablom var formumda "DURUMU" adında bir metin kutum var, ve Denetim kaynağıda Tablomdaki DURUMU alanı .... şimdi ben bu alana formda "1 girildiğinde AÇIK" - " 3 girildiğinde de KAPALI" yazsın istiyorum ... tablomda da sayı olarak saklansın istiyorum .... bunu nasıl yaparım ...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Aynı alana mı 1 ya da 3 girdiğinizde "açık" ya da "kapalı" yazacak? Eğer böyleyse üstüste 2 metin kutusu koyun ve focusla ilk once rakam yazılan alana odaklansın ve rakam yazdığınız alanın güncelleştirme sonrasına " iif([alan]=1;"açık";"kapalı")" sonra da yine focusla ustüne koyduğunuz metine odaklansın..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
İki sutunluk açılan kutu ekleyin, ilk sutunda sayılar ikinci sutunda yazılar olsun. İlişkili sütun 1 olsun. Sütün genişliklerinide 0cm;2,5cm olarak ayarlayın işlem tamam.

Arkadaşlar bilgi için teşekkür ederim ... beab05 arkadaşım anladığım kadarı ile birbiri üstüne oturan iki metin kutusu yapıp güncelleştirme sonrası olayına kod yazacağım ... peki focus olayını form olayınamı yoksa yine üst üstte binmiş o iki metinin olayına mı yazacağım? birde focusta ilk önce rakam yazılan alana odaklansın demişsin ya nasıl yapacağım onu ...

ben after uptade şöyle bir kod yazdım olmadı

Private Sub DURUMU_BeforeUpdate(Cancel As Integer)

if durumu = 1 then durumu.text = "AÇIK"

else

if durumu = 3 then durumu.text = "KAPALI"

end if

End Sub

böyle bir kodla olmadı ...

Modalı arkadaşım senin dediğin olayı pek anlayamadım kusura bakma lütfen ... bu konulara yeni başladım ...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Metin kutusunun üstüne sağ tıklayıp Değiştir sekmesinden açılır kutu yapın.

Açılan kutunun özellikler penceresini açın Biçim sekmesinde sütun sayısını 2 ve sütun genişliklerini ise 0cm;1,544cm yapın.

Veri sekmesine geçin Denetim kaynağını: DURUMU Satır Kaynak Türünü: Değer Listesi Satır Kaynağına ise "AÇIK";1;"KAPALI";3 yazın İlişkili sütunu ise 1 yapın.

Formu açıp açılan kutuyu açın bir değer seçip Tabloya bakın.

İyi çalışmalar:hey:

Metin kutusunun üstüne sağ tıklayıp Değiştir sekmesinden açılır kutu yapın.

Açılan kutunun özellikler penceresini açın Biçim sekmesinde sütun sayısını 2 ve sütun genişliklerini ise 0cm;1,544cm yapın.

Veri sekmesine geçin Denetim kaynağını: DURUMU Satır Kaynak Türünü: Değer Listesi Satır Kaynağına ise "AÇIK";1;"KAPALI";3 yazın İlişkili sütunu ise 1 yapın.

Formu açıp açılan kutuyu açın bir değer seçip Tabloya bakın.

İyi çalışmalar:hey:

Arkadaşım teşekkür ederim ama istediğim tam olarak bu değildi... formumda durumu adı altında bir metin kutusu var bu metin kutusu yeni bir bilgi girilirken girilen bilgi 1 ise metin kutusunda çıkıldığında yazılan 1 metin kutusuna "AÇIK" olarak yansısın ve tablodaki aynı yerede 1 değilde açık yazsın istiyorum ...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Ben, linkteki sorunuza, aynı bir kaç gün önce sayfalar ile ilgili sorduğunuz sorunuza cevap verdiğim gibi,(ondan da vazgeçtiniz sanırım; sonuç hakkında cevap verme nezaketi göstermediğinize göre!)

ya da

sayın modalı ve sayın beab05'in bu sorunuz için yaptığı gibi ayrıntılı bir şekilde cevap yazayım, uğraşayım, vakit harcayayım..

Sizin yine sıkılıp vazgeçmeyeceğinizi nerden bileyim?

İnsanlar burada bizlere karşılıksız yardım ediyorlar... Biraz daha nazik olabilirsiniz..

Arkadaşım sen iyimisin ... sorunların var galiba ... http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=37871 bu linkte bana cevapmı yazmışsın kafayı yedin galiba konuşmalarına da dikkat et ... önceki mesajlarıma bak bakalım bana cevap yazanlara yanıt vermişmiyim vermemişmiyim ... adamın asabını bozma ... ben sadece bu foruma falan üye değilim 40 yere üyeliğim var ve bildiğim her konuda da yardım isteyenlere destek olmuşumdur ... arzu edersen üye olduğum forumları ve kullanıcı adımı vereyim gir bak ... bu arada keyifden değil arkadaşları uğraştırmamak için isteğimden vazgeçtim ...

ilave ... "Taruz" denen zat ... nerede nezaketsizlik yapmışım link koyarmısın ...

Taruz denen vatandaş ... pm attım umarım yazdıklarıma cevap verirsin ...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Eleştirimin arkasındayım..

Ne yazmışım dikkatli oku..

Çocuk oyuncağı mı bu, soruyu sor, insanları uğraştır senin için cevaplar yazsınlar, sonra da “yok ben vazgeçtim, bunu yapmayacağım." de sonrada alay ederce "bi zahmet şurda da başka soru sordum bi yardım” mealinde bir cevap tabi ki nezaketsiz..

Üslubun için yazacak zaten bir şey yok.. Senin seviyesizliğin, dipsizliğin, ayıbın..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu tür bir hitap şeklini kabul etmemiz mümkün değildir, bu sebeple golgeee isimli üye forumdan uzaklaştırılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...