metin kutusunda veri yokken raporda hata

metin kutusunda veri yokken raporda hata (=faturalissubrb.Form!birimfiat) bu şekilde yazınca veri varken istediğim gibi oluyor veri olmayınca hata yazıyor nasıl bişi eklemeliyimki formule veri olmadığı zaman hata vermeden boş geçsin yardımlarınızı bekliyorum.

cevap verebilecek kimse yokmu benim için çok önemliyardımlarınızı bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

sen örneğini ekle ben yaparım nasılsa çözümüme yorum yapan biride çıkar çıkar

örnek ekte

örnekte raporu önizlemede göreceğiniz gibi hep iki ürün varkan hata vermiyo ama aynı kişi 1 ürün alınca veri olmadığı için hata yazıyor raporda Gülsüm hanım yardımcı olursanız zaten hep siz yardımcı oluyosunuzda çok sevinicem

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Örneğinizi inceledim, zaten alt rapor yapmışsınız ve orada değer olmadığında boş geçiyor, yani istediğiniz alt raporda oluyor, onu neden tekrar başka bir metin kutusuna taşımaya çalıştığınızı anlayamadım, metin kutularını kaldırıp, yerlerine alt raporlarınızı getirdiğinizde sorunuzun cevabını bulmuş oluyorsunuz. metin kutularına tekrar değerleri almak istemenizin sebebi matematiksel işlem yapmaksa onu da alt raporlarınızda yapmanız daha kolay

altraporda da aynı hatayı veriyor buzdolabı ve televizyon satışında aynı kişi ikisinide alırsa sorun yok birini alrsa diğer alt raporda hata yazıyor bunu çözemedim her iki durumdada hata veriyo

Excel Vers. ve Dili
2003
syn ahmet örneğini inceledim yapmak istediğin access ile zor bir şey ama yapılabilir yapılıyorda nitekim ama bir kaç yol denedim veryi gizleyince bir sonraki satırda görünmüyor alanı gizleyeyim dedim o zamanda ilk satırda eğer şartı tuttuğunda diğer alandaki bilgilerde kayboluyor veri olunca göster yoksa kaybet ddeim bu seferde altrapor ilk şartta kayboldu inan sana yardım etmek istiyorum ama bayağı uğraştırdı ne yapmak istediğini anlamadığımdan senide boşuna umutlandırdım kusura bakma yine de örneğin üzerinde çalışıyorum gelişme olursa sana örneği eklerim

çok sağol ilgilendiğin için ama başka bi yolu varsaaklınıza başka bi yöntem gelirse o şekildede yapabiliriz orada tıkandım kaldım.sabırsızlıkla önerilerinizi bekliyorum.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Ben sorunuzu ve örneğinizi inceledim ama hiç birşey anlamadım ve üstünde pek fazla durmadım. Hangi metin kutusu hangi rapor ?? Sorularınızı, örneğinize uygun olarak şu isimli formdan şu raporu diye belirtseniz dolayısıyla örneğinizi de daha özenli hazırlasanız emin olun alacağınız doğru cevap sayısı artar ve hızlanır. Tek dikkatimi çeken şey ise neden ürünler tablosu (tablo1) tek başına duruyor diğer tablolarla ilişkisi yok . Dlookuptan önce tablo mantığını iyice öğrenmek gerekmez mi? Doğru tablolama ve ilşkilerle uygulamanız emin olun çok daha rahat çözüme ulaşır ve yine bu şekilde istediğinizin zor birşey olduğunu hiç sanmıyorum; tabii baştan da dediğim gibi sorunuzdan ne anladığımdan çok emin değilim. Siz başa dönün tablolarınızı isimleriyle hatta alan isimleriyle birlikte düzenleyin ilişkilerinizi yapın. Çözümü bulunacaktır.. ;)

tablo1 in ilişkisi olması gerekmiyo zaten. sorunum rapor1 i açarsanız önizlemede göreceğiniz üzere aynı kişi iki ürünüde almışsa sorun yok sadece birini almışsa diğer alanlar boş olduğu için önizlemede hata yazıyor.ben boş olduğu zamanda hata vermesin istiyorum ama yapamadım.

hala sorunumu çözemedim lütfen yardımcı olunuz tıkandım ve bir türlü çözemedim