Miras Hesaplama İle İlgili (makro ve vba) ile bilgi aktarımı

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2028
Arkadaşlarım ekte sunduğum dosyada yapamadıklarımı maddeler halinde belirttim İnşaallah bana yardımcı olabilirsiniz. sorum şöyle;

A-)Zorunlu Bilgiler sayfasında G7 ile G22 hücresinde sağ yazıyorsa F7 ile F22 hücresindeki
ismi "miras hesapları" sayfasında C8 hücresinde yukarıdan aşağıya doğru yazmasını ve aynı
sayfada B8 hücresine de çocuğu yazmasını,
B-)"ÇOCUKLAR (evli ölen) sayfasında B6 ile B15 hücreleri dolu ise yani buralarda isim var ise ;
a) D6 hücresi var ise "miras hesapları" sayfasında "zorunlu bilgiler" sayfası "A" maddesinde belirtilen
işlem yapıldıktan sonra ilk C hücresine "Çocuklar (Evli Ölen)" sayfası B6 hücresindeki ismi, "miras
hesapları" ilk B hücresine de "damadı/gelini" yazmasını,
b) D7:D15 hücreleri "sağ" ise "miras hesapları" sayfasında "zorunlu bilgiler" sayfasında "A" madde-
sinde belirtilen işlem yapıldıktan ve "gelini/damadı var ise yazdıktan sonra sonra ilk C hücresine
"Çocuklar (Evli Ölen)" sayfası B7:B15 hücresindeki "sağ" olan kişinin ismini, "miras hesapları"
ilk B hücresine de "torunui" yazmasını, ve bu işlemin tüm evli ölmesi muhtemel olarak "ÇOCUKLAR
(Evli Ölen) sayfasındaki 9 çocuk için ayrı ayrı yapmasını,
C-)"TORUNLAR (evli ölen) sayfasında B6 ile B15 hücreleri dolu ise yani buralarda isim var ise ;
a) D6 hücresi var ise "miras hesapları" sayfasında "zorunlu bilgiler" sayfasında "A" maddesinde
"ÇOCUKLAR (Evli Ölen)" sayfalırı için "B" maddesinde belirtilen işlem yapıldıktan sonra ilk C
hücresine "Torunlar (Evli Ölen)" sayfası B6 hücresindeki ismi, "miras hesapları" ilk B hücresine
de "damadı/gelini" yazmasını,
b) D7:D15 hücreleri "sağ" ise "miras hesapları" sayfasında "zorunlu bilgiler" sayfasında "A" maddesin
de, "ÇOCUKLAR (Evli Ölen)" sayfalırı için "B" maddesinde belirtilen işlemler yapıldıktan ve
"gelini/damadı varsa yazdıktan sonra sonra ilk C hücresine "TORUNLAR (Evli Ölen)" sayfası B7:B15 hücresindeki "sağ" olan kişinin ismini, "miras hesapları" ilk B hücresine de "torunui" yazmasını, ve
bu işlemin tüm evli ölmesi muhtemel olarak "TORUNLAR (Evli Ölen) sayfasındaki 6 çocuk için ayrı
ayrı yapmasını istiyorum,

Ben bu işlemi EĞER ile yapmak istedim ama bir türlü olmadı, bir yerde tıkandım, düşündüm taşındım bu iş ancak MAKRO ve VBA ile olur diye karar verdim ve bu konuda çok acemi olduğum için siz üstadlarıma başvurmaya karar verdim, yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkür ederim. SAYGILAR..

Son düzenleme: