MS SQL'deki 2 tabloyu almak ve diğer makroyla yine sql'e aktarmak hakkında

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-04-2022
Merhaba Arkadaşlar

MS SQL'deki iki tabloyu access'e almam lazım bu iki tabloyu başka bir bilgisayarda yine ms sql'e aktarmam lazım. Aktarma işlemini yapmadan önce var olan bu iki tabloyu dropla silmem lazım...

SERVER NAME: SY
DATABASE NAME: MikroDB_V11_OZFRIGO_2007

KOPLAYALAMAK İSTEDİĞİM TABLOLAR
1. TABLO = MUHHESAP
2. TABLO = MUHFIS

BİRİNCİ MAKROYLA (TABLOLARI AL MAKROSU)= Access'e bu iki tabloyu - muhhesap ve muhfis - kopyalamam lazım. Burada alan isimleri ve özellikleri gibi şeylere dikkat edilmesi gerekiyor sanırım...

İKİNCİ MAKROYLADA (BİLGİLERİ GÜNCELLE)= Accese'e kaydedilmiş bu iki tabloyu - muhhesap ve muhfis - MS SQL yine yukarıdaki ilgili database 'e kaydetmem gerekiyor.

Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum...

Access konusunda çok acemiyim... Nereden başlayacağımı bilmiyorum... Yardımlarınızı bekliyorum...

Herkese şimdiden çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Merhaba;
Sadece merakımdan soruyorum bu iki tablo "Netsis"e mi ait?

19-04-2022
Sayın Xorion mikroya,

Yani şöyle açıklayayım: Muhasebecimiz için kontrolü için şirkete gelmeden tabloları kendi mikrosunda oluşturmak istiyorum. Bununda en kolay yolu bu olacak gibi görüyorum şu anda dataları bir yerden başka bir yere taşımak toplu veri güncellemeyle ilglii örnek çalışma var mıdır elinizde ?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Accessi hiç bulaştırmadan 2 sql server arasında daha rahat yapılabilir diye düşünüyorum, araştırmak lazım..

19-04-2022
onu biliyorum nasıl yapacağımı ama onun için port açmak vs. işlemler gerekiyor. benim istediğim tam olarak bir dosyayı mail atacağım (bu excel - exceli iyibildiğim için yaparım ama access mantıklı olan veritabanı için - veya access olacak). Gönderdiğim dosayı açacak makroyu çalıştıracak bilgileri güncelleyecek böyle bişi istiyorum port açmakla falan uzaktaki sunucuya uğraşamam uğraşsam bile bir sürü güvenlik ayarı yapmak gerekiyor. ip yetkilendirme vs.. gibi

1433

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

odbc ile bir bağlantı oluştur ve ordan accesse al

19-04-2022
bunu makroyla oluşturmam lazım çünkü muhasebecinin bilgisayarına ulaşamıyorum makroyla verileri çekip sonrabaşka bir makroyla verileri ilgili veri tabanına ilgili tabolalara almam lazım