müşteri takip formu

merhaba ilk defa bi forum kullanıyorum. access ile ilgili bir kaç sorunum var. müşterilerimle ilgili takip programı hazırlamaya çalışıyorum. ancak tablodaki kayıtlı bilgileri anahtar bir cümle ile bulmak istiyorum. mesela müşterinin adı. ancak ilişkilendirme yapamıyorum. access ile ilgili çok fazla bilgti sahibi değilim. bana nasıl yardımcı olabilirsinz.[/i][/b]

T

TRABLUS

Misafir
Aramıza hoşgeldiniz. :arkadas:
Sorunuzu tekrar gözden geçirin, ama konuyu bilmeyen birisi olarak. Eğer size sorunuz düzgün geliyor ise bizce mahsuru yok.
Biraz bekleyin eminim ilgilenen birileri çıkar. :lol:

Merhaba:
Access i sizin kadar bilmiyorum ama ben araştırmasını çok severim birşeyler buldum size ışık tutmasını dilerim veya üst kısımda arama motorunu denemenizide öneririm oradada bir takım çalışmaların olduğunu umuyorum kolay gelsin

ya sorun şu ben hiç access bilmiyorum ve kendi kendime öğrenmeye çalışıyorum. bu da biraz sıkıntı oluyor. ama kafama koydum yapacağım bunu çünkü mecburum!!!!!
bilgili ve ilgili arkadaşlara duyurulur...

herşey ok bunları zaten kendi kendime yapıyordum. ancak ilişkiledirme ile ilgili ne yapacağımı bilemiyorum. benim istediğim müşterinin adı yazılınca bilgilerinin otomatik olarak önüme çıkması. bu konuda İMDAAATTTTT yarım edin : ) :yardim:

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Pr. Pl 2021 - 64 bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-03-2029
SN:koprudenoncesoncikis
Yukarıda arama motoru var ataç ekleme veya dosya ekleme diye arattırırsan geniş resimli açıklamalı olarak bulacağına inanıyorum

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2380&highlight=atac+ekleme

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=1386&highlight=atac+ekleme

Bir tanede daha var Sn:leventm yaptığı daha başkalarıda var

Bunları size arama motorundanda faydalana bileceğinize dikkat çekmek için anlattım yanlış anlaşılmamak amacı ile kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Merhabalar;
En basiti ilişkili tablolar yapmalısınız.. Ã?rneğin; 1. tablo: müşterilerle ilgili genel bilgiler olsun, 2.tablo : hizmetlerle ilgili tablo olsun. Daha sonra bu 2 tabloyu ilişkilendirmelisiniz.. Daha sonra oluşturacağınız forma bir combobox koyunuz ( müşteri isimleri) ve bunu access in kendi sihirbazıyla "denetime uyan kaydı bul" şeklinde ayarlarsanız istediğiniz müşteriye tıkladığınız an ona ait hizmetler açılacaktır.. Tabi bunlar için öncelikle ilişkilerin mantığını ve kurallarını kavramalısınız..
İyi Çalışmalar...

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Pr. Pl 2021 - 64 bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-03-2029
bu program işinize yarayacaktır sadece excelde hazılanmış.

Excel Vers. ve Dili
excell 2003
arkadaşlar accesde 1 den 31 e kadar ve devamında gün ay yıl zaman gibi veri alanı yaptım bu 1 den 31 kadar olanların karşısında bazılarında a bazılarında b ve c yazılı. bu işlemi sorgu tablosuna attığımda mesela gün alanında kaç tane a veya kaç tane b olduğunu görmek istiyorum ecxcelde yapabiliyorum ama accsee sorgu kısmında lazım. formulü sorgu kısımında yazmak istiyorum. biliyorum bu bölüm excel için ama belki bir bileniniz vardır. şimdiden çok teşekkür ederim. yapılmasa da sağlık olsun.