müzik programı

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Merhaba ben bi proje yapıyorum. Benim bı sorunum var benim 2 tablom ve birinde sanatçılara ait bilgiler diğerinde stoklar var .Sorunum ise müzikler formuna stokda ki bilgileri getıremiyorum. Ayrıca bide müzik formunda guncelleştirme yapmak istedımde liste kutusundan çıkan bilgilere dokumadan bi buton kayup guncelleştirme yapmam gerekiyor.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Formdaki metin kutularına bu değerleri getirmek için Dlookup fonksiyonundan yararlanabilirsiniz..

Excel Vers. ve Dili
office 2003
yardımcı olabilirmisiniz benim bunu yarına yetiştirmem lazımda.. yapamadım

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Yardımcı olmak istedim ama siz kestirip attınız.. ;)

İlgili metin kutularının denetim kaynaklarına yazınız...

Albümün fiyatı için..:

Kod:
=DLookUp("[Ürün Fiyatı]";"stok";" [Sanatçının Adı] =Formlar!Müzikler![sanatçının adı] and Albümleri=Formlar!Müzikler![Albümün adı]")
Stok adedi için..:

Kod:
=DLookUp("[Stok Miktrı]";"stok";" [Sanatçının Adı] =Formlar!Müzikler![sanatçının adı] and Albümleri=Formlar!Müzikler![Albümün adı]")
Aynı sanatçı ve albüm ismini taşıyan birden fazla kayıtlar var ise bu alanlşar için yeri göre DSum ve-veya DMax fonksiyonları da kullanılabilir..

Excel Vers. ve Dili
office 2003
çok saol ama şey ürün fiyatıyla stok miktarında bi sorun yok. Sadece stok dan sanatçının albümlerinin hepsini almak istıyorum kaç tne albümü vrsa ama bnmkınde sadece 1 tane çıkıyor.