Muhasebe Fişi Yapmak

neo

:hey: Herkese Kuçak Dolusu Sevi Ve Mutluluklar dilerim

Sevigil dostlarım yeni bir çalışmam için yardımlarınızı bekliyorum anlatması biraz zor ama dosyayı incelerseniz anlatabildiğimi sanıyorum

Saygılarımla....

neo

:hey: Merhabalar

Dostlar bir iki ekleme yaptım ama bir şeyi yapamadım

H.Kodu Dügmesine tıkladığımda UserForm2 Açılıyor Listbox Uzerindeki hesap Kodu ve Hesap Adı na Çift Tıkladığımda
TextBox3 de Hesap Kodunu ve TextBox4 de Hesap Adını Aldıramadım yardılarınızı bekliyorum

Saygılarımla,,

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Eğer doğru anladıysam şöyle bir şey istiyorsunuz
[vb:1:2c4f9252c2]Private Sub ListBox1_DblClick(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)
ListBox1.AddItem TextBox1.Text
End Sub[/vb:1:2c4f9252c2]

neo

:hey:

UserForm1 uzerinde H.Kodu yanında Command var Buna tıkladığınızda Userform2 Açılıyor ve Userform uzerinde Listbox var Liste boxta Hesap Kodu Ve Hesap Adı Yazılı Ben Listbox ta Hesabın Üzerine Çift Tıklandığında Hesap Kodunu UserForm1 deki Texbox3 e Hesap Adını da Texbox 4 Aldırmak İstiyorum

neo

:agla: Dostum Çok güzel istediğim gibi ama Bunu Userform1 e akatarmaktı derdim bunu user form1 aktarabilirmiyiz

yardımınız için çık teşekkuederim

Saygılarımla,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Userform2deki listboxa aşağıdaki kodu yazın. Veriyi çift tıkladığınızda userform1 deki textbox3 ve textbox4 e aktarılacaktır.

[vb:1:c827aa1958]Private Sub ListBox1_DblClick(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)
UserForm1.TextBox3 = ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 0)
UserForm1.TextBox4 = ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 1)
End Sub
[/vb:1:c827aa1958]

neo

:dua:

Sn: leventm Siz olmassanız halimiz nicedir

sizden bu çalışmama biraz daha yardımcı olmanızı rica edecem
Listbox a çift tıkaldıktan sonra User Form 2 nin kapanması mumkunmü

birde bu User Form1 daki Verileri Excel Sayfasına aktarmadan Userform1 deki Listboxta ekle lemesini istiyorum devam düğmesine bastığımda Listboxa aktaracak ve User Form daki Textboxları boşaltacak yeniden veri girilecek hale gelmesini istiyorum kaydet değiğimde excel sayfasına aktaracak listBox taki verilerin hepsine aynı fiş numarasını verecek yardımlarınaza muhtaç talebeniz ...
Saygı ve Sevgilerimle

neo

:agla: Hekese Merhabalar

Uzun bir geceden sonra bazı UserForm2 ve Userform3 ü Kapatmayı başardım ama,

User Form1 daki Verileri Excel Sayfasına aktarmadan Userform1 deki Listboxta ekle lemesini istiyorum devam düğmesine bastığımda Listboxa aktaracak ve User Form daki Textboxları boşaltacak yeniden veri girilecek hale gelmesini istiyorum kaydet değiğimde excel sayfasına aktaracak listBox taki verilerin hepsine aynı fiş numarasını vermeyi başaramadım yardımlarınızı bekliyorum

Saygı ve Sevgilerimle

neo

:dua: Herkese İyi Geceler Diliyorum

Bu çalışmaya ihtiyacım olduğundan siz değerli üstatlarımı aynı konu üzerinde tekrar tekrar sorma cüretini gösterdiğimden beni mazur görün affınıza sığınarak soruyorum.Sorum biraz uzun olacak kusuruma bakmayın ama işin işinden çıkamadığım için bu tür örnekleride fazla bulamadığımdan veya anlayamadığımdan olacak

Userform1 üzerindeki veriler girildiğinde DEVAM Butonuna bassıldığında ListBox a tek satır halinde her kayıdı aktarmak " Frame 1 deki borç alacak durumuna göre" bu aktarmadan sonra veri girişlerini boşaltacak
yani tekrar veri girilecek hale getirecek .Bu işlemler bittiğinde Eğer Borç Alacak Tutuyorsa KAYDET Butonuna basıldığında ListBox u Excel hücrelerine aktarmak borç alacak tutmuyorsa Kaydetmek istediğinize eminmisiniz"Evet" "Hayır" mesajı vermek ve ListBox taki kayıtların hepsine aynı fiş numarasını vermesini . ListBox taki verilerin üstüne çıft tıklandığında da verileri Userform 1 e taşıyacak ve değişiklik yapılmasını sağlamak yada SATIR sille ListBox taki satırı Komple silecek . Eğer D.Tipi seçili ise kuru ve Döviz tutarını yazdığımızda kurla D.tutarınıçarpıp Tutar kısmına yazmasını sağlamak .Fiş no kısmınada kaydedilecek fişin kaçıncı fiş olduğunu yazdırmak istiyorum.

Saygılarımla ,

neo

:dua: :dua: :dua: :dua: :dua:

yardıma ihtiyacım işin içinden çıkamıyorum :dua:

Sayın Neo Size Probleminiz Hakkında Yardımcı Olamayacağım ama Eğer Bunu Ukalalık Olarak Nitelemzseniz Söylemek İstediğim Bir Þey Var

E6 Hücresindeki Hesap Adı Posta Giderleri değil Tl Kasası Olması Gerekiyor.
Saygılar.

neo

:kafa: Merhaba arkadaşlar

Sn Cool_Office öncelik le bu incelinize çok teşekkur ederim. Bunu biliyorum bu sadece örnek oluşturması için yapılmıştı çok dikkatlisiniz bu konu heralde rafa kalkacak bu program Resmi ve Gayriresmi hesapları takip etmek içindi Malaesef bu konuyla ilgili olarak yardım alamadım kendi çabam ( bilgisizliğim ) yetersiz kalıyor İlginize tekrara teşekkurederim
"Konu başlığını görünce çok heyecanlandım cevap aldım diye"

Saygılarımla,

neo

:hey: Selam

Sn tooman Elimden gelenen birşey varsa bunu esirgemiyeceğimden emin olabilirsiniz ama eğer bahsetiğiniz şey web sitesi yapmaksa websitesi hakkında bir bilgim yok yanlış anlamadıysam