muhtar maaş

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar muhtarlar için basit bir maaş prog yapmak istiyoruz...muhtarların isimlerini ve özlük bilgilerini bir taploda depoladık
Ancak istediğimiz şu...
başka bir form ile gün sayısı ,katsayı,göstergeyi girdiğimizde
bütün muhtarlar için aylık maaşları güncellesin ve biz ay olarak geriye dönük maaş listesi alabilelim
bunla ilgili ilişkilendirme ve sorguyu yapamadım...

alacağımız rapor ekde attığım excel dosyası gibi olacak..burada önemli olan her muhtar için aynı değerleri yeniden girmek istemiyoruz...sadece bir form aracılığı ile katsayı gösterge gibi değerleri girip raporu alacağız ve geriye dönük ay bazında rapor alabileceğiz

..

kardeş..bir şeyler eksik gibi..
mesela, excel dosyasındaki 0,049486 ve 0,049435 sayılarından hangisi baz alınarak hesaplama yapılacak..exceldeki maaş hesaplama kısmı basit gibi ama çok karışık.. sen onu sade bir şekilde yaz.. ona göre formüllendirme yapalım :)

Excel Vers. ve Dili
2003
devrimce arkadaşım exceldeki formülleri yapabiliyorum accesde
tek yapamadığım ve anlayamadığım şu:
muhtar özlük bilgilerini bir formla giriyorum
başak bir tabloya da ay olarak maaş katsayılarını girmek istiyorum...(ay adı,gösterge,katsayı ,gün sayısı gibi değerler)
sorun şurada:ben aylık değişkenleri katsayı ve gösterge gibi ay ay girdiğimde bu bütün muhtarlara yansısın,tek tek her muhtara maaş bilgileri girmeyeyim,exceldeki gibi aşağıda muhtarlar dizilsin maaşlar hesap olsun.ben raporda muhtarları dizdirip aynı zamanda üst tarafta başka bir tabloda olan değişkenleri yazdıramadım.Eğer yadırsam rapor üzerinde de hesapları yapabilirm

yani bir tek seferde aylık değişkenleri girdiğimizde maaş bütün herkese otomatik hesaplansın istiyoruz...yapacağınız örnekte hayali hesaplamalarda yapabilirsiniz ben sanırım oradan düzenleyebilirim

devrimci arkadaşım son olarak ta ilgine teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Ofice 2003
arkadaşlar muhtarlar için basit bir maaş prog yapmak istiyoruz...muhtarların isimlerini ve özlük bilgilerini bir taploda depoladık
Ancak istediğimiz şu...
başka bir form ile gün sayısı ,katsayı,göstergeyi girdiğimizde
bütün muhtarlar için aylık maaşları güncellesin ve biz ay olarak geriye dönük maaş listesi alabilelim
bunla ilgili ilişkilendirme ve sorguyu yapamadım...

alacağımız rapor ekde attığım excel dosyası gibi olacak..burada önemli olan her muhtar için aynı değerleri yeniden girmek istemiyoruz...sadece bir form aracılığı ile katsayı gösterge gibi değerleri girip raporu alacağız ve geriye dönük ay bazında rapor alabileceğiz

..
sisteme yeni kayıt oldum eksik bir işlem yapıyom herhalde dosyaları indiremiyorum. nerde hatqa yapıyom acam.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın atakar

limkler ölü kardeşim bu soru 6 ay önce sarulmuş bir soru sanırım siz muhtarlıkla ilgili bir program arıyorsunuz formun arama bölümünden aradıgınız programın adını yazın aratın veya aradıgınız ilgilendiginiz programla yeni bir konu acıp sorunuzu sorun

Excel Vers. ve Dili
Officce 2007 türkçe
Gerçekten muhtar maaş bordrosu yapan yokmu ne olur paylaşalım . çok sıkıntı çekiyoruz excelde