Nakliye Programı

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office XP
Şuan bir nakliye programı yapmaya çalışıyorum.

Tabloda Alıcı, yük cinsi ve miktarı kolonlarını açtım, bu tabloya bağlı form oluşturdum.

Aynı araç üzerinde birden fazla alıcı için aynı veya farklı cins ve miktarlarda yükler olur. Bu aracın tek seferde yaptığı bir iş olduğundan ötürü araçta bulunan bu alıcılar için ayrı ayrı form kaydetmek doğru olmaz.

Formda kayıt yaparken birdan fazla alıcı için giriş oluşturdum ve bu girişleri de tabloda bulunan ilgili yerlerine bağladım.

Giriş yaptığım zaman formda veri olmasına rağmen tabloda ancak bir alıcı ve bu alıcıya ait yük ve miktarını görebiliyorum.

Tablo üzerinde tek olan bir bölüme form da bulunan birden fazla girişi nasıl kayıt ederim.

Şimdiden Teşekkür,
Porrsuk

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029
Dediğiniz ; konsol yükleme dooğru anlıyorsam ...
Ancak veriler biliyorsunuz her nakliye firmasında değişik ilgilere sahip , kimi firma anadosya bazında görmek ve işlem yapmak ister kimi firma da konsol dosyalar bazında görmek ve işlem yapmak ister.
Bir yerlere kadar geldiğiniz kesin , ortak düşünme adına bir örnek yaratıp buraya ekleseniz işi de exceli de iyi bilen üstadlar en doğru desteği verebilir.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
yanlış anlamadıysam araç tek ama firmalar alıcılar çok ozaman taplomuz ayrı ayrı olması lazım birinci taploda aracın kimlik bilgileri ikinci taploda alıcı, firma, yük,sefer,tarih gidecegi yer gibi alanları olması lazım formda üst tarafta araç bilgileri altta ise ikinci taplodan altform oluşturmanız lazım
üzerinde çalıştıgınız programı da ekleseydiniz size daha iyi yardımcı olurduk kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office XP
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Üzerinde çalışığım tablolar çok olduğundan dolayı sorunumu en iyi ifade edebileceğim şekilde oldukça sade bir çalışma yaptım.

Giriş formunda yapılan kaydın tabloya yansıması sefer no, tarih, araç bilgileri bir kayıt veya satır iken Alıcı, yük cinsi ve miktarı birden fazla olabilecektir.

Aynı seferde birden fazla alıcı, yük cinsi ve miktarı olması halinde form üzernide bulunan ve bir adet giriş yapabildiğim hücreden çok girişi nasıl yaparım ayrıca bu ilave girişleri tabloya nasıl yansıtırım.

Teşekkürler,

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
örnek

benim anlatmak istediğim örneginizde ekledim alt form verileri girersiniz araç bilgileri bir defa girilecegi için onun formun üstünde devamlı veri girilecek taplomuzda alt form olarak eklenmiştir

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office XP
Şimendifer, çok teşekkür ederim, dinlediğin, düşündüğün ve yardım etmek istediğin için.

Faydalı olacak inşallah.

Selamlar,

Hakan Porsuk

Excel Vers. ve Dili
türkçe
görüntüleri göremiorum aktiason diyor aktivasyon yaptım ama yıne aynı yazı cıkıyor neden :S