nasıl otomatik doldurabilirim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
Selam ekte gönderdiğim örnekte tablo1 de ili ve ilçesi sütununa, ili için ankara ilçe için elmadağ şeklinde otomatik olarak yazması için ne yapmam gerekir.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ali veli,

Formdaki metin kutularının veri sekmesinin Varsayılan değer bölümüne ili için "Ankara" ilçesi için "Elmadağ" yazarsanız her yeni kayıtta otomatik olarak bu değerler görünür. Değiştirmediğiniz müddetçe aynı değerler tabloya kaydedilirler.

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
O kısmı tamam yeni kayıtta otomatik veriler geliyor.Fakat benim demek istediğim başka türlü, benim yaklaşık 1500 satır kayıtım var ben bu il ilçe sütununu kısmını sonradan ekledim.Dolayısıyla bu bilgiler boş.ben buraları doldurmak istiyorum.Hani excel de yazarsın satıra veriyi köşesinden tutup aşağı çektinmi hepsini doldurur.Ben bunu acceste nasıl yapabilirim.İlginize teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ali veli,

İsteğinizi baştan tam olarak söylerseniz hem daha çabuk cevap alır hem de boşu boşuna uğraştırmazsınız karşınızdakini.

Her neyse,

Bu bir güncelleştirme sorgusuyla olabilir. Gönderdiğiniz uygulamaya bir tane ekledim. Esas uygulamaya taşıyıp oradan çalıştırırsanız tüm il alanı Ankara tüm ilçe alanı ise Elmadağ olur.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
Selamlar.Kusura bakmayın arkadaşım ben acemiyim bu konularda biraz.Bu sorguyu nasıl oluşturabilirim tarif edebilirmisiniz.Teşekkür ederim.