Nasil Resİm Eklerİz

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28/06/2023
Merhaba forumda resim ekleme yazılarına baktım ama çözüm bulamadım .Benim sorum şu ekteki dosyamda fotograf bölümene tıkladığımızda fotografların olduğu dosya ekrana gelsin oradan resmi seçimi yaptığımızda hangi boyutta olursa olsun fotograf yazan karre büyüklüğünü aşmasın ve orada eğer resim varsa tıkladığımızda yine resim seçimi yapacağımız dosya gelsin resmi seçtiğimizde karenin içindeki resim ile değişsin . Bunu nasıl yaptırabiliriz yardımlarınızı bekliyorum (resim dosyamız belgerimin içinde öğretmen resimleri olarak kayıtlı ve her öğretmenin adı resim altında yazılı)

Sicil raporlarının doldurulma zamanı olması nedeni ile bu konuda yoğun bir talep var,herhalde ustalar uygun bir örnek hazırlarlar diye bekliyoruz. Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
28/06/2023
dosya ekte

arkadaşlar dün dosyayı eklemeyi unutmuşum şimdi ekliyorum .teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
28/06/2023
sorun

Sayın yurttaş resimleri nereye ekleyeceğimi bulamadım ayrdımcı olabilirmisiniz

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Açıklamalı örnek dosya ektedir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
28/06/2023
sorun

sayın yurttaş ilginiz için çok çok teşekkür ederim . Benim 36 sayfadan oluşan bir program çalışmam var ve Resim isimli yeni bir çalışma sayfası ekledim A sütununa perosnel isimlerini aşağıya doğru yazdırdım B stununada a sütunundaki kişilerin resmlerini yapıştırdım. Ekli dosya ile göndereceğim bölüme resimleri aynı boyutta olarak çağıramıyorum makroda da gerekli değişikliği yaptığımı sanıyorum ama hep aynı kişinin resmi değişik boyutlarda geliyor Makroda
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
On Error Resume Next
Application.ScreenUpdating = False
Shapes("resim").Delete
If Target.Address <> "$B$4" Then Exit Sub
Sheets("Resim").Select
ActiveSheet.Shapes([B4]).Copy
[a1].PasteSpecial
Sheets("FORM").Select
Selection.ShapeRange.Name = "resim"
[B4].Select
End Sub

[a1] yazan bölümde mi değişiklik yapamadım anlayadım

bu makroyu benim çalışma sayfama ekleyebilirmisiniz Kişi seçim bölümü şu an aktif değil ve resmi boyutu 4,05 e 3,12 olmalı
yardımınızı bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
28/06/2023
Sonsuz TeŞekkÜrler

sayın yurttaş benim nazımı çekerek ilginiz ve yardımılarınız için sonsuz teşekkürler ediyorum . yaptığım çalışma gerçekten güzel oldu katkılarınızla .Bu site excel için mükemmel bir site bilgi paylaşımında bulunan herkese minnnattarım

Excel Vers. ve Dili
2003 prof. türkçe
resimleri bağımsız bir klasörden otomatik excele yerleştirme

Merhaba,

Siteye yeni üye oldum.. daha önceki konularda soru-nu-ma ilişkin bir çözüm bulamadım..

Ben excelde yaptığımız bir çalışmada sayfaya resimleri veri girişi sayfasında yazdığımız bir rumuzla (sayı, ad ya da vb.ile) otamatik yerleştirmek istiyorum..

Ekte hazırladığımız örnek dosyayı yolluyorum.. Burada resimler GIRIS'teki parsel numarası ile eşleşip resimlerin bulunduğu klasörden otomatik olarak exceldeki 3 ayrı yere tam oturacak şekilde yerleşsin istiyorum..
Olanaklı mı böyle birşey, ya da kendimi anlatabildim mi bilmiyorum..??

Bu konuda bana yardımcı olur musunuz lütfen..

Şimdiden ilginize teşekkürler..

Levent Bağdadi
lbagdadi@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
2003 prof. türkçe
Arkadaşlar,

Yukarıdaki dosyalar çok güzel olmuş.. ellerinize sağlık..
Ancak resimleri çağırınca orijinal boyutlarıyla çok büyük geliyorlar..

Resimlerin başka bir klasörden belli bir boyutta (büyüklükte) gelmesini nasıl sağlarız??

Sağolun..

Herkese iyi hafta sonları ya da iyi çalışmalar