nereden başlamalıyım

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
arkadaşlar merhaba
çoktandır siteyi takip ediyorum. ve yardım sever arkadaşlar çok fazla. bende program yapmayı öğrenmek istiyorum fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum.
1.acces mi yoksa excell mi
2.elinizde dökümanlar mevcutmudur?
bende bana yardım edenler gibi ihtiyacı olanlara yardımcı olmak istiyorum.tekrar excel.web.tr'ye ve uzman arkadaşlara teşekkürlerimi sunmak isterim

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 tr
Selam,
Uzun araştırmalar sonucunda ilk başlanacak dosyanın ne olacağına ancak bunu okuyunca karar verdim,başlangıç aşamasında en iyi kaynak diyebilirim.
Sevgilerimle.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Ms.Excel 2007 TR
Ms.Excel 2007 EN
Sn. efturgut,

Excel programlama için Korhan Ayhan hocamızın "Personel Kayıt Programı" başlıklı
çalışmaları resimli ve detaylı anlatımlarıyla, faydalı olacaktır.
Linki buradan takip edebilirsiniz : http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=67133

İlerleyen aşamalarda artan verilerinizin veritabanından takibi vb. uygulamalar için
Access'e ufak bir el atmanız :) destekleyici olacaktır.

Herkese hayırlı haftalar dileklerimle...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Sorunuzun cevabı ne yapmak istediğinizle ilgili..

Orta ölçekte bir veritabanı uygulaması oluşturmayı amaçlıyorsanız Ms. Office'nin bu amaçla bizlere sunduğu Access tam size göre.. ;)

Access'i öğrenmekle programcılığın ilk adımını atmış olursunuz.. Çünkü bu türdeki veritabanı uygulamaları bizlere algoritma oluşturabilme refleksini kazandırır ki bu çok önemlidir.. Sql ve vba öğrenerekte kısa sürede düşündüğünüzü yapabilme kıvamına gelirsiniz.. :)

Forumumuz kaynak açısından bir hazinedir.. Access ile ilgilenmeye karar verirseniz ACCESS DERSHANESİ yeterli olacaktır.. İlk buradaki makaleyi okuyarak başlayabilirsiniz hatta..

Sorularınız olursa da yanıtlamaktan memnuniyet duyarız..