Nesneler Tablo Dışına Ötelenemez Uyarısı

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Nesneler Tablo Dışına Ã?telenemez Uyarısı

Sayfaların bir kaçında bazı sütunları gizlemek istediğimde 'Nesneler Tablo Dışına Ã?telenemez' diye bir yazı çıkıyor ve gizlemiyor. Fakat herhangi bir tabloda yok ortalıkta. Bunun sebebi ne olabilir nasıl çözebilirim

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
ornek bı dosya gonderebılırmısın ?

bunun bır kac sebebı var

1 : formuller sabıtlenmıs olabılır.

2 : sayfa sonları kısıtlanmıs olabılır

3 : bır resım yada onun gıbı baska bı nesnenın yanında hesap yapan bı formul gıbı bı sey vardı o yuzden

ıyı gunler

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Ekteki dosyada bazı sütunlar gizlenirken bazıları gizlenemiyor ve hata veriyor

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn altan147

CN19:CN28 aralığında açıklamalar var. Açıklamaların bulunduğu hücreler ile bu hücrelere yakın yerler gizlenemiyor. Açıklamaları silerseniz veya başka bir yere taşırsanız gizleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
:alkolik: Çok Teşekkürler bende dosyada bozukluk olduğunu düşünmeye başlamıştım. Açıklamalar hiç dikkatimi çekmemiş.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
altan147, bu dosyayı sırf örnek olsun diye yaptı iseniz birşey diyemem ama bu hali ile kullanacaksanız bir müddet sonra dosyam bozuldu, açamıyorum vb. şikayetle soru sormanız çok muhtemel derim. ben şimdiden uyarmak istedim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn altan

Bir excel sayfasında en fazla 65536 satır, 256 sütun vardır. Bunların hepsinin birden kullanılması nadiren gerekir. Siz bütün satır ve sütunları, yani toplam 16 milyondan fazla hücreyi biçimlendirmişsiniz. Eğer biçimlendirdiğiniz bu hücrelere formül ve değerler girmeye kalkarsanız, Sn danersin'in dedikleri olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
altan147, şöyle ki benim verimli olrak kullanabildiğim en büyük excel dosyası 25-30 sütun ve onbin küsur satırdan oluşuyordu. Bu dosyanın boyutu bile 45 mb civarında idi ve bilgisayarı oldukca kasıyordu. Eğer gerçekten 256 sütun ve binlerce satırı aşacak bir veri tutacaksanız Access kullanmanızda fayda var.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Yo sadece bütün sütunları kullandım, bu sütunları 76. satırına kadar kullanıyorum. 256*76=19456 hücreyi biçimlendirdim. Bu sorun yaratır mı?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
256 sütunu kullansanız ve her hücrede formül dahi olsa (denemedim ama) üç-beş bin satıra kadar sorun çıkmaz pek. Ama belli bir yavaşlama olur bilgisayarınızın RAM'inede bağlı olarak.

Ã?te taraftan "Too many cell formats" diye bir hata vardır. bir excel dosyasında kullandığınız format biçimi abardığı zaman (sayıyı haatırlayamadım) başa gelir ama bu limite el ile ulaşmak oldukça zordur, daha çok makro ile biçimleme yaparken yapılan hatalardan kaynaklanır.

Kısaca hayır, eğer kullanacağınız satır hele bir kaç yüz ise hiç sorun yok.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Teşekkürler!