Ödeme emri hepsi bir arada

Ã?deme emri hepsi bir arada

Arkadaşlar ben hepsini bir arada beceremedim o yüzden sizlerin yardımına başvuruyorum. Gönderdiğim hazır ödeme emrinde yapmak istediğim sırasıyla şunlar:

S12 ve S13 hücresine yazdığım kuruşlu rakamın kuruşunun otomatik olarak T12 ve T13 (yan hücre) hücresine atılması ve S12 ve 13'de sadece tam sayının kalması

U14 hücresinde yukarıda yazdığım hücrelerin toplamının 1000'de 7,5'inin alınarak yazılması. (Damga Vergisi)

S/T 51 ve 52 hücrelerinde kuruş ve tam sayının toplanması. (Kuruşların tamsayıya aktarılması)

D 53 hücresine S/T 52 'deki kuruşlu rakamın yazıyla yazılması

S/U 56 daki rakamın D 73' yazıyla yazılması

Bana bu konuda yardımcı olursanız sizlere minnettar kalırım. Hem bundan sonra ödeme emri ile ilgili diğer arkadaşların elinde de bir şablon olur. Forumda bazı şablonlar var ama bunların hepsi bir arada yok. O yüzden çok güzel ve kullanışlı olur. Gönderdiğim excel doyasındaki rakamlar rastgele girilmiştir. O yüzden kafanız karışmasın.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Sayın mumu
S12 hücresine girilen kesirli bir rakamın aynı hücrede tamsayı kısmının kalması işlevlerle yapılamaz.
toplamları almak , yan hücreye kesirli kısmı aktarmak mümkün hatta veri girilen hücrede tamsayı kısmını görünür yapmak mümkün.Fakat eğer girdiğiniz rakam 20,50 yada kesir kısmı 50 den büyükse 21 e tamamlıyor yani görüntü olarak 21 gözüküyor
bu nedenle makro gerekli. (makro da beni aşar)
saygılar.
NOT: ama verileri farklı bir sütuna yazar, burdaki verileri tabloya aktaralım derseniz o zaman olur.
Yazı ile yazma işine gelince sitede arattırısanız bununla ilgili oluşturulmuş fonksiyon bulabilirsiniz bu fonksiyonu indirip Xlstart klasörüne atarsanız tüm dosyalarınızda kullanırsınız.

çek teşekkür ederim bu da işimi görür herhalde. Ama hepsini bir arada yapabilecek arkadaşlar varsa onlar da yardımlarını esirgemesinler lütfen. Þimdiden teşekkürler.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
U14 hücresinde yukarıda yazdığım hücrelerin toplamının 1000'de 7,5'inin alınarak yazılması. (Damga Vergisi)
Bunun içinde
Ã?deme emri 1-A sayfa sekmesini sağ tuş ile tıklayıp kod görüntüleyi seçip
aşağıdaki kodları ekleyin U14 hücrenizide virgülden sonra 3 rakam gözükecek şekilde ayarlayın

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Range("U14") = (7.5 / 1000) * (Range("S12") + Range("S13") + Range("T12") + Range("T13"))
End Sub

yansıtma hesapları vergi iade yansıtmaları,12 kurumun birleşik nakiti ,ssk lı nakitleri falan hepsini forumun yardımıyla yaptım ama şu an makinada yarın foruma atayım

Çok iyi olur. Bütün arkadaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim.

Arkadaşlar ben ödeme emri belgesini arkadaşların da yardımıyla şu hale getirdim. Bunu yaparken YTL Eklentisini de Addins klasörüne ekledim. Başkalarına faydalı olur düşüncesiyle dosyayı gönderiyorum. YTL Eklentisi için yukarıda da verilmiş olan
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=13234 linkine tıklamanız ve söylenenleri uygulamanız gerekli. Bu dosyayı geliştirebilecek arkadaşlar gerekli görürlerse gereğini yaparak bizimle paylaşabilirler.