Öğrenci Kütüğü

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Öğrenci kütük programı yapmak istiyorz ama bu konudaki bilgimiz çok az.

Örneği bulunan dosya içerisinde tablo ve form olarak öğrenci bilgilerini kayıt edeceğiz.

1- Bize lazım olan öğrenci geldiğinde numarasını bilmiyorsa Adını soyadını yazıp öğrencileri getirmek

2- Öğrenci herhangi bir belge istediğinde örneğin tasdikname kayıp belgesi bunu otomatik düzenlemek

Bunları excel ile yapabiliyoruz ama sayı çoğaldıkça program zorlanıyor ve form tasarımını halledemiyoruz . Çoğu kişide axcess ile bunların çok basit olacağı söylüyorlar ama bilgi konusuda yeterlşi değiller.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Accessin iyi yanı bu tür ihtiyaçlar için sihirbazlar barındırıyor olması.. Örneğinizdeki formun üzerine bir açılır kutu ekledim ve ekrana gelen sihirbaz seöeneklerinden üçüncüsünü seçtim.. ;)

Raporu da rapor sihirbazı yardımı ile hazırlayabilirsiniz..

Ayrıca bakınız..

Kritere Göre Form yada Rapor Açma

mustafa1205

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 / 64 Bit - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-07-2026
Sevgili Taarruz Hocam çok bilgim olmayarak soruyorum access de raporlama yapmada bir excel kadar çeşitlilik varmı ? Yani düz raporlama mı yapılabiliyor yoksa excel gibi sayfa üzerine istenilen şekilde rahatlıkla istenildiği kadar sütun satır yapılabiliyormu ?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Raporda Access gayet başarılıdır.. Denemeler yaparak keşfedebilirsiniz..

Demin dosyayı eklemeyi unutmuşum.. Forma bahsettiğim türde bir arama kutusu koymuştum..

Ekli dosyalar

mustafa1205

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 / 64 Bit - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-07-2026
Sağolun Hocam