Öğrenci programı yardım

Ã?ğrenci programı yardım

Arkadaşlar tüm formu inceledim ama yok abi bu kod işinin altından kalkamadım.Not bölümünde öğrencilerin 3 yazılı 2 sözlü birde ödev notu olmak üzere 5 notu var.100 lük sistemde girilen notlatın ortalamalarını alıp 1,2,3,4,5 şeklinde ortalama aldırmak istiyorum Diğer öğretmen arkadaşalarında yararlanabileceği program hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Þimdiden Teşekkür ederim.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Ã?ğretmenim. Kendi hazırladığım not ortalama çizelgeleri de var.
Ancak access den hiç anlamam, başka konularda yardımcı olabilirim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın KÜÇÜK AÐA

Access de Excell gibi ORTALAMA fonksiyonu tanımlı değil. Bu yüzden yaptığınız gibi fonksiyonu yazmanız gerekiyor. Fonksiyonlar kolaylık olsun diye modüllerin içine yerleştirilir ki her ders için ayrı yazılmasın. Bu da ancak değişkenlerle olur. Bir kod yazılırken mutlak surette değişkenler Dim değimiyle tanımlanmalıdır. Kullanılan nesne adları farklı olamamalıdır. Value deyimi ancak bir nesnenin değerini belirtirken kullanılıyor. Değişkenlere "=" ile değer atanır.
İyi çalışmalar diliyorum.

Teşekkürler Arkadaşlar

Haklısınız hocam bu kodu ben tüm hücrelere uygulamaya kalkarsam burası koddan geçilmez valla.Benim bi modül oluşturmam gerekiyor.Bunun içinde bu kod yazma konusunda epey fırın ekmek yemem lazım.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın KÜÇÜK AÐA sizin veri tabanı üzerinde bazı değişiklikler yaptım. Üç tane fonksiyon içeren modül iki sorgu ve üç formla herhalde istediğiniz gibi bir sonuç elde edilebiliyoruz.
İyi çalışmalar. :)