Öğrencilerin sınava gireceği dersi seçerek not fişi ha

Ã?ğrencilerin sınava gireceği dersi seçerek not fişi ha

Merhaba Arkadaşlar Ben Yeni üyeyim. Ben okulda yöneticiyim.
SORUNUM: Bir ana meslek dalında alt meslek dallarına ayrılmış öğrenciler var. Bölümlere göre farklı dersler var. Bu öğrenciler bu derslerden bazılarından muaf bazılarından sınava girecekler. Bunu meslek dallarını ve öğrencileri satırlara, dersleri sütunlara yerleştirdim. Ã?ğrencinin dersten sınava gireceğini (X) işaretiyle ders sütununda belirttim.
Amacım: not fişi sayfasından dersin adını seçerek o dersten imtihana girecekleri seçmek.
UYARI: yaptığım not fişi sayfası şimdilik tek derse hizmet ediyor. Ekteki Mesleki sayfayı baya sadeleştirmek zorunda kaldım. Çünkü ders sayısı oldukça fazla her ders için de not fişi sayfası hazırlamak oldukça güç benim için. Bu ana meslek dalından 34 tane alduğunu düşünürsek bayağı bir iş gücü benim için.
İsteğim: Bunu formül veya exel formlarıyla yapılmış bir örnek veya çözüm yolu... Þimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim. Umarım cevap bulabilirim. Saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba ekteki bir örnek sunuyorum.

teşekkürler sayın leventm
ilginize teşekkürler sorunu halletmişiniz. ellerinize sağlık
Þunu itiraf etmeliyim sizin düzeyiniz benden oldukça ileri
benim daha 40 fırın ekmek yemem lazım. Sanırım kombobox eklerken makro kullandınız. çözmeye çalıştım. kombobox ta her alt dal içim dersleri seçmişsiniz..... box son seçenekleri çalışmıyor. box un kerametini anlamak için çözümleyemedim. ben bunu çözümleyerek diğer derslerle uygulmaya çalışacaktım. Yine de çok teşekkürler. Ekte daha ayrıntılı bir dosya gönderiyorum buna da bir yorum albilirmiyim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekte bir örnek hazırladım. Her tek formda listelenmekltedir. AÐAÇ İÞLERİ sayfasındaki FORMU AÇ butonunu tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz.

teşekkür

Sayın: Leventm Hocam çok teşekkürler. Bir aydır :kafa: bununla yatıp kalkıyorum. Beni rahatlattınız. Son noktayı siz koydunuz. Elinize sağlık. Eğitim yönetimi size minnettardır. :dua: Ayrıca bu formdaki başta siz ve diğer çalışanlara teşekkürler. 15 dakikalık bir sürede çözümü bulup bana yetiştirdiniz. Tebrikler. İnşallah birgün ben de burada bir kardeşimizin sorununa çözüm bulabilirim. Ben ÇANAKKALE den katıldım. bana mail adresimden ulaşabilirsiniz. Çalışma alanım Mesleki Eğitim. Sağlık la kalın :hey: