ön izlemede gördüğümü print ettiğimde çizgiler kayı

işyerimizde sadece benim bilgisayarımda görülen bu durumdan çok sıkıldım.önizlemede herşey normal görünürken çıktı aldığımda çizgiler kaymış oluyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu yazıcınızla ilgili bir sorun sanıyorum.

ama bu aksaklık sadece benim bilgisayarımda ortaya çıkan bir sorun.aynı excel dosyasını başka bir bilgisayarda deneyince önizleme ve çıktı arasında hiçbir fark oluşmuyor.yani excel ayarlarından diye tahmin ediyorum ama ne???????

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ayno dosyayı başka bir bilgisayarda yazdırırken aynı yazıcıyı mı kullanıyorsunuz?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Sayfa Yapısında ORTALA/YATAY/DİKEY kutucuklarını doldur. 1.çözüm
2.Çözüm : Gene Sayfa Yapısında "Normal Boyuta Göre" nin sağında değer değiştirici tırnaklar var. Eğer kutucuğun içi "100" yazılı ise bu rakamı eksilt.
3. Çözüm : Kenar Boşluklarını sayfanın en son erim noktasına götürme. Yani en son nokta götürme. Bu piksellerle yada önizlemede yapmayı dene.
En son olarakta bu bir MAKRO ile deneyiver. İnşaallah olur. Benimde başıma arada bir geliyor. Yukarıdaki bir çözüm yollu uygulayarak sorunu halediyorum.

@volkankarsli,
Eğer dosyanız gönderilebilir boyuttaysa, bir baksaydık.

Seyit bey bu söylediklerinizi de yapmama rağmen hala düzgün çıktı olmuyor.Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlar ilginize teşekkürler...

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
O zaman EXCEL'in yükünü çok ağırlaştırmışsınız. Lazım olmayan ve kullanmadığın dosyaları ıvır zıvırları silin. Bir çeki düzen verin dosyalarınıza veya belgelerinize. Þöyle bir şey yapabilirsiniz : Bir çalışma kitabında gereğinden fazla sayfa olmasın. Çalışma sayfalarını çalışma kitaplarına böl. Ã?rnek bir çalışma kitabında 20 sayfa varsa bunu 10'ar adet iki çalışma kitabı yapın. Bir çalışma kitabında çok fazla sayfa olursada bu tür sorunlar yaşanıyor. Kendine göre sayfaları çalışma kitablarına böl. Büyük ihtimale sorun dosyalarınla ilgili olabilir. Senin bu sorunun sıklıkla mı oluyor yada arada bir mi oluyor....

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Eğer yukarda sunulan bütün çözümleri uygulayıpta bir sonuç almamışsan;
ofis programını kaldır ve yeniden kur. Hangi sürümü kullanırsan bilmiyorum. 2003'ü kullanmayı dene. Bişey daha söyleyeyim : Bir çalışma kitabında fazla sayfa ve fazla formül varsa da bu sorunlar yaşanabiliyor...

Ã?rnek bir çalışma kitabında 20 sayfa varsa bunu 10'ar adet iki çalışma kitabı yapın
Ya da yazıcıdan sorun veren bir sayfayı kopyala yapıştır ile yeni bir kitaba alın. Böyle bir çıktı alın. Formuller sorun verirse Değerleri yapıştır ile deneyin. Hala sorun verirse bu boyutu küçülmüş dosyayı bize gönderin.