özet tabloda Çey1 yerine başka bir şey yazılabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
office 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28/12/2022
üstadlarım merhaba. özet tabloda tarih gruplandırması yapılırken, örneğin; "Çey1" yerine "Ocak Şubat Mart" yazılabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365-Türkçe
23.02.2022
Tabi ki, ancak otomatik olarak değil. Satır ve sütun etiketlerini manuel olarak değiştirebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
office 2019 Türkçe
28/12/2022
merhaba. "Çey1" birinci çeyrek dönemi ifade ediyor. excelin kendiliğinden oluşturduğu bir şey. yani benim datamdaki satır ve sutun etiketleri ile bir ilgisi yok. yapmak istediğim çey1 yerine ocak şubat mart yazılabilmesi. teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365-Türkçe
23.02.2022
pivot tabloda çey1 yazan hücreyi seçip yerine ocak şubat mart yazabilirsiniz onu diyorum. Pivot tabloda oluşan çey1, çey2... şeklindeki otomatik tarih gruplandırma isimlerine satırdaysa satır etiketi, sütundaysa sütun etiketi denir. 3 er aylık gruplandırma istiyorsan ancak çey1 yerine ocak şubat mart yazmak istiyorsan bunu pivot tablodaki etiketi değiştirerek yapabilirsin.
Yok, ben 3 er aylık gruplandırma değil, aylık gruplandırma istiyorum dersen, o zaman Çey1 yazan hücreyi sağ tıklayıp, gruplandır komutunu çalıştırıp, "ay" gruplandırmasını seçebilirsiniz,,