Özet Tablo'da sıfırları gizleme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
Ã?zet Tablo'da sıfırları gizleme

Ã?zet Tablo'da sıfırları makrosuz gizleyebilirmiyim?Ayrıca toplama satırına belirli koşullar verebilirmiyim örneğin (0)'lar ile beraber (-)'lerin de görünmemesini sağlayabilirmiyim?

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
biçim/koşullu biçimlendirme de formülü seç

=VE(A1<=0)
yaz
koşul olarak ta yazı rengini beyaz seç
bu görüntü olarak 0 ve - li sayıları beyaz yazdığı için göstermez.
ama hücre içinde değer aynıdır. ve yazıcı çıktısı nasıl olur bilemem (denemedim)

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Araçlar/Seçenekler/Görünüm menüsünden Sıfır değerleri yazısının yanındaki çek işaretini kaldır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
Bunlarla sadece görünmemesini sağlayabiliyoruz ancak benim gerçek anlamda istediğim satır ile birlikte gizlemek böylece gereksiz bir çok satırın da görünmemesini sağlamak.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
Ben de makro ile yapapabiliyorum benim istediğim makro kullanmadan özet tablo fonksiyonları ile yapabilirmiyim?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sayın abazya sütun için değil satır için yazılmış B dede değer varsa yani A12 0 ise ve B12 dede 356 gibi bir sayı varsa tüm satırı siler A12 deki değerde B12 deki değerde silinir.

Sn.frustose
Siz söyleyinceye kadar makroyu denememiştim denedim yandaki sütunuda siliyor.Bu değiştirilir veya başka birşeyler yapılabilir.
SN:soykan makroda istemiyormuş kendisi yapabiliyormuş Fonksiyonlarla ilgili birşeyler arıyor bende arama motorunda daha değişik birşeylerin bulunacağını söyledim.